Betonové lehčené komíny

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Betonový lehčený komín je systémový stavebnicový komín, který se skládá z liapor-betonových tvárnic, nerezového komínového průduchu a tepelné izolace.

Tyto komíny jsou určeny pro odvod spalin spotřebičů na plyn, lehké topné oleje, dřevo či uhlí. Lze je použít jak pro rodinné domy, tak i pro průmyslové objekty.

Přednosti systému betonových lehčených komínů (BLK)

  • nízká hmotnost, která umožňuje zakládat komíny z jednotlivých pater a usnadňuje montáž
  • velice jednoduchá a rychlá montáž
  • komínový průduch se vyznačuje vysokou odolností proti vyhoření (sazí) , komínové vložky nepraskají při rychlém nárůstu teploty
  • komínový průduch je nenasákavý a má malou tepelnou setrvačnost, což uživatelé ocení zvláště při občasném topení. Komín se rychle ohřeje a okamžitě má velmi dobrý tah

Popis betonových lehčených komínů (BLK):

Nosným prvkem jsou tvárnice vyrobené z liapor-betonu, které se vyznačují nízkou hmotností a vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi. Vzhledem k širokému výrobnímu sortimentu tvárnic lze z těchto prvků stavět komíny jednoprůduchové, dvouprůduchové či tříprůduchové. Vlastní komínový průduch je vyroben z korozivzdorné oceli, která odolává agresivním zplodinám vznikajících při spalování paliva.

Součástí standardní sestavy komínového průduchu jsou tyto komponenty:

  • základní nahlížecí díl s vybíracími dvířky a odvodem kondenzátu
  • odbočka (T-kus) 90°nebo 45°
  • roury dle výšky komínu
  • diletační díl

Podle provedení průduchu lze komíny používat pro odvod spalin spotřebičů na:

  • dřevo a lehké topné oleje – LTO (třída D2)
  • pevná paliva – uhlí (třída D3)

K tomuto komínu se vyrábí celá řadu doplňků a příslušenství, např: komínové stříšky, lapače jisker, kotvení do krovu, komínové návleky, atd. Nadstřešní část komínu může být provedena z betonových prstenců v imitaci cihelného zdiva. Tyto prstence dodáváme v široké barevné škále. Komín je ukončen betonovou komínovou hlavou. Prostor mezi komínovým průduchem a tvárnicí je vyplněn speciální tepelnou izolací – kamennou vlnou s bodem tání 1000°C.

Betonové lehčené komíny (BLK) dodává VK VACOVSKÝ GROUP

Kromě zmíněného systémového komínu BLK vyrábí firma VK VACOVSKÝ GROUP s.r.o. také komíny fasádní, kompletní sortiment výrobků pro rekonstrukci komínů (vložkování). Jedná se o vložky pevné i ohebné, a to jak v podtlakovém , tak i přetlakovém provedení. Dále jsou to komponenty pro připojení spotřebičů – kouřovody a nejrůznější příslušenství jako např: stříšky, přerušovače tahu, tlumiče hluku, atd.

Kompletní sortiment dodává VK VACOVSKÝ GROUP, a to buď přímému zákazníkovi nebo prostřednictvím obchodních partnerů v jednotlivých regionech.Zanechat odpověď

Kolik je 3 + 9 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: