Co třeba letní prázdniny v Itálii?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Palmy, piniové háje, dlouhé promenády, čisté moře, písečné pláže to je Itálie. Bibione je jedno z nejnavštěvovanějších italských letovisek zejména českými turisty, tak proč nevyrazit právě tam.

Bibione je jedno z velmi známých přímořských letovisek v Itálii nacházející se v regionu Benátsko, v provincii Benátky. Letovisko Bibione leží 85 km východně od Benátek poblíž ústí řeky Tagliamenta. Dle Vašich přání a nároků na luxus můžete vybírat ubytování. Bibione nabízí širokou paletu hotelů i apartmány. Bibione je mezi českými turisty jedno z nejoblíbenějších letovisek. Bibione má asi 2000 stálých obyvatel, ale v létě se v důsledku cestovního ruchu jejich počet rapidně zvýší až zestonásobí.

Město Bibione se dělí na 4 části:

  • moderní část města Lido dei Pini
  • největší část Spiaggia (s tržištěm a vyhřívaným bazénem)
  • Pineda
  • Lido del Sole

Historie města

Původně bažinatá krajina byla ještě v roce 1959 osazena rychlerostoucí vegetací (především kanadskými topoly) a situace v Bibione se tím poměrně výrazně změnila. Po pádu železné opony v 80. letech se zde začaly stavět hotely a apartmánové domy. Díky nasazení velmi nízkých cen místními hoteliéry hned v počátcích, se podařilo přitáhnout velmi početnou českou, slovenskou a polskou klientelu. Po uklidnění bezpečnostní situace v Chorvatsku v 90. letech přišlo Bibione o část svých návštěvníků, kteří se raději rozhodli pro o málo bližší Chorvatsko, nicméně i přesto je Bibione mezi českými turisty stále velmi populární.

Samotné Bibione, jako moderní město, nemá příliš mnoho historických památek. Ovšem určitě stojí za to navštívit dvě významné stavby v nedalekém městečku Caorle. Jsou to Katedrála svatého Štěpána a Kostel panny Marie.

Nejvýznamnější dominantou města je katedrála svatého Štěpána. Katedrála je postavena v byzantinském stylu a její výstavba se datuje do roku 1038. Interiér katedrály je vyzdoben díly umělců benátské školy. V roce 1070 byla ke katedrále přistavěna vysoká věž se zvonicí, která měří 48 m a patří mezi evropské unikáty.

Kostel panny Marie se nachází přímo na pobřeží. Současná podoba je z 18. století. Kostel je pro místní obyvatele spojen se dvěma významnými událostmi. Každoročně se zde slaví „slavnost znovuzrození“ doprovázena ohňostrojem a jednou za pět let se v Caorle můžete zúčastnit „slavností Andělské panny“. Pětiletý interval v minulosti určil papež Jan XXIII.

Koupání

V Bibione můžete relaxovat na 8 km dlouhé písečné pláži, která se mírně svažuje do moře, což je velmi výhodné, pokud máte děti. Chcete-li vzít sebou na dovolenou také své čtyřnohé mazlíčky, je pro Vás v Bibione připravena i speciální psí pláž.

Výlety do okolí

Kromě kulturního a sportovního vyžití přímo v Bibione můžete také navštívit zajímavé místa v jeho okolí.

Možné výlety do okolí:

  • Benátky
  • Benátské ostrovy + nám. Sv. Marka
  • Terst + Miramare + Aquilea
  • Verona
  • Padova
  • Caorle

Neváhejte a přijeďte si odpočinout do Bibione.Zanechat odpověď

Kolik je 13 + 13 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: