Dům s luxusními byty

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Pojem rezidence v historii

Význam pojmu rezidence prošel v čase značným vývojem. V minulosti byla rezidence označením pro stálá sídla panovníků, kteří často cestovali a přebývali na různých místech svých území. Z toho důvodu vznikala v době, kdy už nebylo potřeba pobývat na nedobytných hradech, rezidenční města s honosnými paláci, protože se předpokládalo, že se nebudou jejich obyvatelé muset tak často bránit. V církevním právu byla zavedena rezidenční povinnost z toho důvodu, aby církevní hodnostáři nezastávali více funkcí, ale trvale žili v místě, kde mají vykonávat svůj úřad a jako rezidence byly označovány obytné části klášterů.<--break->

Rezidence v dnešním pojetí

V dnešní době pojem rezidence představuje označení pro obydlí vyslance či jiného vrcholného představitele státu. Stále častěji je ale takto (pod vlivem angličtiny a terminologie zavedené v USA) označován luxusní obytný dům nebo dokonce jenom luxusní byt. Za rezidenční čtvrť je pak považována čtvrť určená k bydlení, ale pozor − např. v Kanadě jsou takto pojmenovány i studentské koleje. Bydlení v rezidencích je díky svým nesporným výhodám, kterými jsou např. klid, soukromí a bezpečí, stále oblíbenější a žádanější.

Rezidence Vltava noční

Vznik nových rezidenčních čtvrtí v Praze

V okrajových částech Prahy vzniká v posledních letech řada rezidencí nabízejících luxusní byty v novostavbách. Zájemci si mohou vybrat z široké škály nadstandardních bytů různých velikostí a dispozičních řešení ale to, co Rezidence Vltava, však může nabídnout jenom málokterá z pražských rezidencí. Rezidence Vltava je výjimečná svojí polohou v těsné blízkosti centra Prahy, možností velmi rychlé a pohodlné dopravy do centra i ven z města, ale zejména úchvatným pohledem na hladinu řeky, který umožňují pouze nové byty na nábřeží Vltavy.

Rezidence Vltava - výhledZanechat odpověď

Kolik je 9 + 3 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: