Kam na jarní prázdniny – Itálie nebo Rakousko?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Hned sedm zemí nabízí lyžování v Alpách. Rakousko a Itálie jsou z pohledu ceny a vzdálenosti ideální volba pro české návštěvníky. Tak která z těchto zemí je tedy lepší?

Porovnáme-li vzdálenosti středisek rakouských Alp (Nassfeld – 525 km, Kaprun – 530 km) a třeba italských Dolomitů (Val di Fassa – 770 km,Val di Fiemme – 780 km) tak v tomto případě vede lyžování v Rakousku. Pokud ale netrváte na Dolomitech a rozhodnete navštívit např. italský skiregion Friuli Venezia Giulia (Tarvisio – 500 km, Piancavallo – 650 km, Ravascletto – 600 km), ležící téměř u rakousko-italských hranic, rozdíl ve vzdálenosti již není tak velký.

Co se týká ubytování, čeká na Vás něco zcela odlišného. Zatímco ve velkých rakouských lyžařských střediscích (Nassfeld, Zillertal, Kaprun, Sölden) Vás čekají velká sídliště plné apartmánů a ubytovacích kapacit, v regionu Friuli Venezia Giulia jsou pro Vás připraveny spousty hotýlků a krásných penzionů s velmi přátelskou a rodinnou atmosférou. Většinou se velmi blízko Vašeho ubytování nachází skvěle upravené svahy. Díky menší hustotě pokojů a apartmánů Vás nečekají fronty a mačkanice s ostatními návštěvníky.

Menší italská lyžařská střediska jako je např. Tarvisio Vám nabízí velkou flexibilitu při plánování délky Vašeho pobytu. V tomto Vám velká rakouská střediska vstříc nevyjdou. Většina lyžařských středisek nabízí týdenní a delší pobyty. Pouze ty menší Vám ušijí pobyt na míru a můžete vyžít i čím dál více populárních „zkrácenek“. Zkráncenky jsou pobyty již od 3 nocí.

Cena je samozřejmě taky jeden z rozhodujících faktorů. V tomto ohledu je Itálie jasná jednička. Ubytování a služby s tím spojené jsou v Rakousku dražší než v Itálii.

Slunce v Itálii nenajdete pouze v létě, ale také v zimě. I italské sjezdovky jsou známé tím, že bývají velmi často zality sluncem.

Pokud se chystáte vyrazit na jarní prázdniny se svými dětmi na hory, všechny argumenty hovoří pro lyžování v Itálii. Téměř stejná vzdálenost ve srovnání s Rakouskem, příjemnější rodinná atmosféra, možnost ušít si pobyt na míru, nižší ceny a slunné počasí.Zanechat odpověď

Kolik je 6 + 14 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: