Kvalitní angličtina je nezbytná. Jak se ji naučit?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Ať už s angličtinou začínáte úplně poprvé, nebo vám jen nic neuvízlo v hlavě ze školy, je to jedna ze schopností, která je vyžadována skoro všude. Může se zdát bezvýznamné učit se „na stará kolena“ cizí jazyk, světě div se, je to zrovna naopak. Platí to i pro mladé generace. Ať už budete chtít vyjet do zahraničí, nastoupit do práce, vyhledat něco na internetu nebo si zahrát počítačovou hru v angličtině, budete muset oprášit učebnici a vytasit své základní znalosti.

Je však něco jiného si jen číst v knize a stanout tváří v tvář cizinci. Ale jak si umět popovídat? Zeptat se na cestu? Kde najdeme nádraží nebo hotel? Ačkoliv se to může zdát mnoha lidem triviální, s těmito základy má problém stále čím dál více lidí, ať jde o starší ročníky, které se učily ve škole pouze rusky nebo o teenagery, kteří sotva vycházejí základní školu. Pokud nemáte v blízkosti někoho, kdo umí plynule hovořit anglicky, zřejmě se nikdy pohotově reagovat nenaučíte. Jak tedy na to?

Najděte si kamaráda! Dnešní doba nabízí nespočet možností nalezení zahraničních kamarádů. Vyzkoušet můžete speciální seznamky nebo sociální sítě jako Facebook. Ani netušíte, kolik lidí by chtělo mít tzv. kamarády na psaní, se kterými si procvičí angličtinu nebo jiný jazyk. Můžete si dopisovat ručně, elektronicky nebo vyzkoušet jaká je angličtina on line. Některé stránky jsou přímo určené k seznamování v rámci cizích zemí. Po seznámení se tak můžete také navštěvovat a ukazovat si svou rodnou zem s očí do očí.

Vyzkoušejte jazykovou školu! Kromě bohatší slovní zásoby si odnesete také rozšířené teoretické znalosti v oblasti gramatiky a neocenitelné zkušenosti. V ceně často máte podklady ke studiu, občerstvení po dobu konání kurzu nebo možnost výuky po internetu neboli e-learningový kurz. Pokud vás děsí vzpomínky na školní léta, tak se neobávejte a ihned na ně zapomeňte. Na třídu plnou cizích lidí určitě nenarazíte. Vybrané jazykové školy poskytují výuku ve skupince čítající maximálně pár lidí. Příkladem může být jazyková škola Ostrava nesoucí název 1StEnglish, která umožňuje učit se anglickému jazyku ve skupince nanejvýš o 5 lidech. Dostanete tak plnou pozornost lektora, a tím větší možnost zaměřit se na svůj výkon a zlepšení jazyka. Dalo by se tedy s nadsázkou říct, že slovní spojení angličtina Ostrava je synonymem kvality.

Vyjeďte do zahraničí! Je to jako s plaváním. Skočte do vody a naučte se to. Vycestovat nemusí ani daleko, stačí k sousedům do Německa, Polska. Pokud znáte aspoň teoretické základy a pár otázek, umíte o sobě něco v rychlosti říct, jednoduše neváhejte a jeďte. Udělejte si prodloužený víkend, projděte se po cizím městě, navštivte tamější hospůdky, zaskočte do obchodu. Zjistíte, na jaké úrovni jsou vaše komunikační schopnosti, a samotná situace vás popožene a donutí mluvit, vyhledávat správné fráze a zkoušet je. Ovšem pár dní většinou nestačí, doporučuje se delší doba, minimálně týden/dva týdny.

Vyhledávejte cizince! Jestli víte o nějakých akcích ve vašem městě, kam přijíždějí cizinci, máte velkou šanci. Může jít o sportovní akce nebo kulturní či historické slavnosti. Budete v prostředí, kdy neuslyšíte pouze češtinu a při troše štěstí se můžete seznámit a navázat kontakt s někým z cizí země. Pokud patříte k mladším ročníkům, můžete navštívit studentské akce pro vysokoškoláky, které se nejčastěji konají u kolejí a v místě ubytování studentů. Poznáte nové lidi, dozvíte se mnoho zajímavých informací a třeba i nové fráze a slovíčka.Zanechat odpověď

Kolik je 7 + 5 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: