Myslete na svou bezpečnost

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Pro obecní bezpečnost vozidla je třeba sledovat i stav pneumatik – tlak v nich, hloubku drážek a jejich celkový vzhled. Například pretlakované pneumatiky mohou vlivem tohoto tlaku podlehnout dekompresi a prostě prasknout. Na druhé straně, podtlakované pneumatiky mohou mít vyšší valivý odpor, což je vystavuje riziku přehřátí, zda okraje samotného kola vysoké zátěži.

Použití poškozených pneumatik může mít za následek sníženou ovladatelnost auta v zatáčkách a zhoršenou odezvu na brzdění. Obutí vyjetých pneumatik zvyšuje riziko smyku. Nebezpečné je také obutí pneumatik s nesprávným rozměrům, které zhoršuje stabilitu vozu, a také může být nelegální. Výrobci aut a pneumatik poskytují přesné návody a postupy, jak na správné nasazení správné pneumatiky.

V době, kdy na trhu jsou levné pneumatiky od množství výrobců, je zbytečné riskovat používání starých ojetých pneumatik, které mohou ohrozit vás a vaše okolí. Rovněž jsou vám k dispozici doslova zástupy odborníků, kteří poradí nejvhodnější obutí pro vaše auto a aktuální podmínky.Zanechat odpověď

Kolik je 15 + 6 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: