Nejbezpečnější PIN na světě už není 8068. Protože to vědci prozradili

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Technika

Experti z Data Genetics prozkoumali 3,4 miliony PINů, které lidé normálně používali. Zjistili přitom, že kombinace 8068 se objevila jednoznačně nejméně – pouze pětadvacetkrát. Podle serveru Softopedia je však lepší se nyní tomuto heslu vyhnout; zloději PINů ho už znají a je velká šance, že ho začnou zadávat hned po nejčastější kombinaci 1234. Tento PIN totiž použilo celých 11 procent majitelů PINů. 

Proč ta čísla na 19?

Podle stejného výzkumu, zatím nejpodrobnějšího v dějinách, je dobré vyhnout se kromě obligátní 1234 také PINům začínajícím na 19. Ty jsou také velmi rozšířené – zejména proto, že si je lidé volí podle data svého narození. Všechny PINy začínající číslicí 19 spadají do pětiny nejpoužívanějších číselných kombinací. 

Člověk má 8 druhů inteligence. Jak jste na tom vy?

Mezi 20 nejpoužívanějšími hesly jsou zejména opakování stejných čísel (jako oblíbené 1111 nebo 3333), kromě nich se do top dvacítky probojovaly ještě 4321, 1212 a 2001. Studie také doložila, že mnoho lidí si PIN vybírá podle toho, jak vedle sebe leží čísla na klávesnici jejich mobilního telefonu nebo bankomatu. Díky tomu patří mezi nejoblíbenější kombinace i jinak nenápadný PIN 2580 – na klávesnici totiž tvoří přímku směřující shora dolů.

Více se múžete dočíst v celém článku Nejbezpečnější PIN na světě už není 8068. Protože to vědci prozradili. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Technika.Zanechat odpověď

Kolik je 13 + 4 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: