Nejhorší lidožrouti v dějinách: Levhartům v Asii zachutnala lidská krev

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Příroda

runSliderPage_manual(„ngg-gallery-1545-0″);

Poměrně nedávno, letos v listopadu, plnily noviny zprávy o levhartu lidožroutovi, který řádil v Nepálu. Během 10 měsíců zabil 15 lidí – z toho 10 obětí byly děti. Předpokládá se, že za neštěstím stálo jediné zvíře. Lidožrouta pronásledovala policie a ozbrojená armáda. Všichni se shodovali na jediném – jediným řešením, jak zabránit dalším úmrtím, bylo vzácné zvíře zabít.

Nejhorší lidožrouti v dějinách: Hyeny v Malawi zabily desítky lidí. A ohrožovaly stovky dalších

Příběh jako z hororu?

Děsivé události se odehrávaly v oblati Baitadi, necelých 400 kilometrů západně od hlavního města Káthmándú. O události informovala CNN.

Maheshwor Dhakal, ekolog z Department of National Parks and Wildlife Conservation v Káthmándú, je přesvědčen, že tato zvířata mohou způsobit ještě vetší krveprolití: „Lidská krev obsahuje více soli než zvířecí, a když ji divoké zvíře ochutná, tak se pak hůře vrací ke své běžné kořisti, jakou je vysoká zvěř.“

Dětské oběti krvelačného zvířete byly mladší 10 let a všechny žily ve vesnicích v odlehlých částech regionu. Další oběti jsou starší děti a 29letá žena, která šla do lesa pro krmivo pro svá zvířata. „Dosud nebyli oběťmi dospělí muži,“ upozorňuje Kamal Prasad Kharel, policejní ředitel.

Podívejte se na jedno z nejpozoruhodnějších videí z Afriky – leopard zabije matku paviána, ale ochrání její mládě:


Levharti nejdříve svou oběť na místě zabijí, a pak ji odtáhnou do lesa, kde ji sežerou. V případě dětských obětí zůstala jenom hlava, všechno ostatní levhart sežral. V případě dospělých obětí levhart nechá část oběti ladem, doplnil policejní představitel.  

Místní úřady se snažili zvýšit povědomí o nebezpečnosti šelem a varovaly místní lidi, aby nechodili sami do lesa. Nechaly místní lidi, kteří měli povolení k lovu dovokých zvířat, a ozbrojené policejní složky, aby se pokusili nebezpečné zvíře ulovit. Vypsaly odměnu 300 dolarů pro toho, kdo zvíře lapí a zabije.

Problém však je, že lovit divoká zvířata v nebezpečném regionu je nelegální. Místní správce však v tomto případě vydal speciální povolení.  

Další příběhy…

Lidožrout z Panaru byl zabit v roce 1910. FOTO: Wikipedia

Levhart z Nepálu však nesahal ani po kotníky levhartovi lidožroutovi ze severoindického Panaru (foto vlevo). Ten během několika let na začátku 20. století zabil a sežral 400 lidí.

Nakonec se jej podařilo ulovit – a zabít – v roce 1910.

Nejhorší lidožrouti v dějinách: Požírač obličejů z Mysore

Otázka, proč se z některých levhartů stali lidožrouti je docela složitá – někteří se domnívají, že si leopradi zvykli na lidské maso v období epidemií, kdy byli oběti epidemií ukládány v lesích. Například levhart z Panaru začal na lidi útočit po skončení epidemi cholery. Podobně se o slovo přihlásil i levhart z Kumaonu, který zabil více než 500 lidí, nebo levhart z Rudraprayagu, který začal útočit po epidemii záhadné nemoci, která v Indii udeřila v roce 1918 a dostala jméno „válečná horečka“.

Stejně jako u ostatních lidožroutů jde v přpadě levhartů o souhru několika nešťastných náhod a okolností. Neradi bychom, abyste na tato krásná a inteligentní zvířata zanevřeli…

 

Úvodní foto (Wikipedia): Levharti si své oběti často tahají na strom, aby je uchránili před silnějšími predátory

Více se múžete dočíst v celém článku Nejhorší lidožrouti v dějinách: Levhartům v Asii zachutnala lidská krev. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Příroda.Zanechat odpověď

Kolik je 12 + 5 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: