Neotálejte se zemními pracemi na svém pozemku. Víte kdy je nejlepší čas se do nich pustit?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Pokud si plánujete stavbu nebo terénní úpravy na svém pozemku, tak se nevyhnete zemním pracím. Pojďme se společně podívat na to, kdy je vhodné se do těchto úprav pustit.

Kdy provádět zemní práce?

Chcete-li provádět zemní práce, tak je důležité mít na mysli, že je potřeba splnit jednu podmínku. Teploty během 24 hodin by neměly klesnout pod 5 stupňů Celsia. Samozřejmě je možné provádět výkopové práce i při těchto podmínkách, ale stavební firma, která tento úkol provádí musí zajistit speciální techniku. Což se projeví na výsledné ceně. Ovšem pokud je zemina promrzlá až do hloubky, tak nepomůže téměř žádná technika.

 

Jak na výkopy základů?

Provádíte výkopy základů? Tak vězte, že výběr termínu je pro vás důležitější, než při pouhých terenních úpravách.  Pokud jste se rozhodli položit základy novostavby v rozmezí říjen až duben, tak dejte pozor na to, ať je výkop vyplněn co nejdříve. Hrozí zde riziko, že při mírné oblevě se výkop částečně sesune. Poté byste opět museli investovat do opravy, což by Vás stálo nemalé náklady.

Pokud nezužitkujete  veškerou zeminu, tak je vhodné si zajistit i odvoz zeminy. Ale většina stavebních firem se postará i o tento problém.

 

Další stavební práce

Co se týče dalších pracích na pozemní stavbách, tak u zedničení a betonování platí stejné podmínky jako u výkopů. Nedoporučujeme začínat práce, pokud během 24 hodin klesla teplota pod 5 stupňů Celsia. Zároveň si pohlídejte to, aby nebyl zmrzlý písek ani zdící materiály.

 

Kdy tedy začít?

Pro veškeré stavební práce je tedy lepší si vybrat období, kdy je nejstabilnější počasí. Jak bylo řečeno tak, období říjen – duben je rizikovější. Nejde jen o venkovní teploty, ale i jiné rozmary počasí. Veškeré venkovní zemní práce je nutné dělat, když je půda suchá. Jinak hrozí riziko sesuvu, což je při hloubení základů věc, která Vám přidělá starosti i odlehčí vašemu rozpočtu.

Proto pokud se chcete pouštět do stavebních prací, tak je léto díky stabilnímu počasí a vysokým teplotám ideální čas, kdy všechny venkovní práce stihnout.

 Zanechat odpověď

Kolik je 2 + 7 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: