Pořizujte moderní e-cigarety jen a pouze u známých prodejců

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Objem prodaných e-cigaret rok od roku stoupá. Zalíbení v elektronickém kouření nalezly všechny skupiny kuřáků. Důvodů, proč se pro elektronické kouření rozhodnout je celá spousta. Mezi největší přednosti patří skutečnost, že s e-cigaretou můžete během roku uspořit spoustu finančních prostředků. Nepřehlédnutelnou výhodou je taktéž menší zátěž pro organismus člověka i jeho blízké okolí. U obyčejných cigaret totiž do organismu kromě návykového nikotinu vpravujete také dehet a další neméně toxické látky, které se vytváří při hoření cigaretového papírku a tabáku. Při kouření elektronické cigarety vpravujete do plic pouze vodní páru spolu s určitým množstvím nikotinu, který však samozřejmě není tak úplně bez rizika a právoplatně patří mezi toxické látky.

V posledních měsících se ovšem šíří množství poplašných zpráv, které tvrdí, že kouření e-cigaret je o mnoho nebezpečnější, než kouření klasických cigaret, a že může být za některých okolností životu nebezpečné. Tyto informace však musíme uvést na pravou míru. Největším rizikem jsou náplně do ecigaret, u kterých bohužel mnohdy ihned na první pohled netušíme, jaké je jejich opravdové složení. Právě z tohoto důvodu je nutné nakupovat jak samotné elektronické cigarety, tak náplně do nich pouze u prověřených prodejců, kteří vlastní potřebné certifikáty. V opačném případě může být e-kouření skutečně nebezpečné.

Kvůli falešným napodobeninám elektronických cigaret a e-liquidů se o tyto výrobky začaly zajímat také orgány Evropské unie. V případě, že by tři členské státy Evropské unie prodávání e-cigaret zakázaly ze zdravotních důvodů, Evropská unie by musela v nejbližší době přijmout celoplošný zákaz volného prodeje e-cigaret. V takovém případě by bylo možno získat e-cigaretu a e-liquidy jen v lékárnách a na doporučení lékaře.Zanechat odpověď

Kolik je 2 + 12 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: