Práce a bydlení na sever a východ od Prahy

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Země severně a východně od Prahy je různorodá. Je tady úrodná zemědělská plocha (okr. Nymburk a část Mladoboleslavska) i oblasti průmyslu (okres Mladá Boleslav, Česká Lípa). Okr. Mladá Boleslav i Českolipsko jsou známé svým automobilovým průmyslem. V Mladé Boleslavi byla už v roce 1895 založena první společnost na výrobu automobilů. V současnosti má podnik celorepublikový význam a je zaměstnavatelem pro hodně osob z kraje. V okr. Česká Lípa se produkují doplňky a díly na automobily.

Dobré pracovní uplatnění znamená značnou poptávku nemovitostí. V minulém roce (2013) bylo na Mladoboleslavsku i na blízkém Nymbursku dostavěno více než 300 nových bytů. Byty na Mladoboleslavsku jsou velmi poptávané, a sice k prodeji a pronájmu. Mimo průmyslových oborů hraje v regionu nemalou roli zemědělská produkce. Zemědělské výrobě patří jih Mladoboleslavska. Nejvíc v tom však historicky vynikalo Nymbursko se svými úrodnými poli a výbornou polohou. Tradici má v okrese Nymburk také sklářství. Rozmach železnice, která přes Nymbursko vede, souvisel se vznikem železničních opraven. Ty jsou významné pro celou ČR. Poptávané tedy jsou též byty v Nymburku.

Načrtnutá hospodářská odvětví souvisí s nabídkami práce v Nymburku. Kromě průmyslové a zemědělské výroby zde kvete také cestovní ruch. Známé jsou stavební pamětihodnosti jako zámek v Mnichově Hradišti nebo skalní hrad Sloup. Turisty sem vedou i přírodní krásy kraje: Máchův kraj. Z toho důvodu zde své uplatnění hledají úzce zaměření specialisté v konstrukcích a výrobě, a přitom též méně kvalifikované pracovní síly, průvodci, pracovníci v ubytování, pracovníci v gastronomii a další zaměstnání.Zanechat odpověď

Kolik je 14 + 9 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: