Proč si pořizovat stůl na stolní tenis?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Stolní tenis je příjemná a velmi oblíbená kratochvíle. Hrát stolní tenis, často nazývaný jako ping-pong, mohou děti i dospělí bez rozdílu věku či pohlaví. Popularita stolního tenisu je tak vysoká, že stůl vlastní nejen řada sportovních klubů, ale i běžné rodiny, pro vlastní potěšení. Jinak řečeno, stolní tenis se již řadu let provozuje jako sportovní disciplína i jako koníček.
Stolní tenis byl zformován do finální podoby v Anglii, kam přicestovat původně v podobě společenské hry z Číny. Z Anglie pak stolní tenis již rychle postupoval do zbytku Evropy i USA. V současnosti se stolní tenis hraje na speciálním stole, který je v polovině přepažen nízkou síťkou. Z každé strany stojí jeden až dva hráči a hrají proti protivníkům na straně druhé. Ke hře se používají pálky a míček, který pomocí pálek přemisťujete ze své poloviny stolu do poloviny protihráčů. Míček se přemisťuje pomocí skákání. Zvuk, který míček při skákání vydává, byl základem pro výraz „ping-pong“. Od roku 1988 se stolní tenis dokonce dostal mezi letní olympijské hry, kde si vydobyl stálé místo.
Pokud přemýšlíte nad koupí tenisového stolu, jistě vás potěší příjemné plusové body, jako je jeho prostorová i finanční nenáročnost. Také fyzicky není rekreačně hraný tenis příliš náročný, nicméně ve sportovní sféře se i z nevinného ping-pongu může vyklubat poměrně náročný sport. Hráči se u stolu pohybují, musí být velmi obratní v ovládání pálky, předpokládat kam míček dopadne a velmi rychle reagovat. Jenže ve stolním tenisu jako sportovní disciplíně se vše odehrává mnohem rychleji a celkově náročněji než pokud si půjdete jen tak rekreačně „pinknout“. Rychlost míčku a další parametry si pak s protihráčem přizpůsobíte své hráčské zdatnosti, momentálnímu fyzickému i psychickému stavu.
Tenisový stůl lze ve většině případů snadno složit, takže jej například na zimu můžete umístit ke stěně garáže a až do jara na něj zapomenout. Umístit stůl pro stolní tenis, pro svou rozumnou velikost, lze i do interiéru, pokud byste se jej rozhodli používat celoročně.Zanechat odpověď

Kolik je 13 + 7 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: