Rakouský Kaprun a Zell / See

Diskuzní Fórum: CeskeForum
V rozlehlé lyžařské oblasti Zell am See – Kaprun si rozhodně skvěle užijí zkušení jezdci i začátečníci. A vůbec není podstatné, jestli na lyžích, nebo na snowboardu. Hory Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn zaručují skvělé lyžařské radovánky. Ty si může každý návštěvník oblasti Zell am See / Kaprun vychutnávat na nejrůznějších sjezdovkách. K tomu všemu přímo v srdci okouzlující a bílé horské krajiny. Schmittenhöhe a Maiskogel garantují tu nejlepší rodinnou zábavu na lyžích.

Lyžařská sezóna začíná v Zell am See a Kaprunu se začátkem podzimu. A většinou se tady lyžuje až do začátku léta. To znamená, že lyžaři a snowboardisté mohou v hlubokém sněhu sjezdovek na kitzsteinhornském ledovci kreslit obloučky po dlouhých deset měsíců.

vedle hor Schmittenhöhe se 77 kilometry a Kitzsteinhorn s více než 40 km sjezdovek, slibuje skvělé zimní zážitky na 20 kilometrů sjezdovek i vrcholek Maiskogel. Ten je skvělý k lyžování celých rodin s dětmi. Lyžařské areály Kitzsteinhorn a Schmittenhöhe má v nabídce strmé tratě a jedinečné sjezdy. Prvotřídní sjezdovky si bezpochyby zamilují všichni lyžaři. Není ale třeba se bát. V nabídce je také spousta dalších terénů s nejrůznějšími stupni obtížnosti. Jízdu na lyžích a snowboardu v oblasti Zell am See / Kaprun nabízejí celkem 3 hory. Ty nabývají mnoha tváří a umožňují návštěvníkům lyžovat na celkem 138 kilometry sjezdovek.

Obce Kaprun a Zell am See mají rády i rodiny s dětmi. Zejména na Schmittenhöhe a Maiskogelu jsou ti nejmenší vítáni. Na své si nedaleko jezera Zeller See přijdou i ti, co mají rádi dobrodružství. Nezáleží na tom, zda freeride nebo freestyle. Ledovec Kitzsteinhorn nabízí neupravené sjezdovky, čerstvý sníh a velkorysé zábavní parky. V nich se budou bavit všichni bez ohledu na lyžařské dovednosti a schopnosti. Každému, kdo má rád lyžařské túry, nabízí Maiskogel jedinečnou lahůdku. Každou středu večer je tu pořádána noční lyžařská výprava. Lyžařský autobus navíc odveze lyžující z jednoho lyžařského areálu do druhého s platným skipasem zdarma.

Jaké jsou nejčastější důvody, které uvádějí turisté z Čech a Moravy pro cestu na lyžování právě do regionu Zell am See / Kaprun? Překrásný vrchol Schmittenhöhe hned u Zell am See, kouzelná promenáda podél jezera Zeller See a jediný ledovec ve spolkové zemi Salcbursko Kitzsteinhorn. Příroda je v okolí rakouského Zeller See skutečně pestrá. A co více si přát ke strávení nezapomenutelné dovolené v zimě na horách? Zdejší ledovec nabízí dechberoucí výhled na blízké alpské vrcholy. Prvotřídní sníh tu leží od časného podzimu až do přelomu jara a léta.

Hlavním důvodem je bezpochyby fakt, že oblast je jako dělaná ke vzrušující jízdě na lyžích, snowboardingu či běžkaření. Spoustu zábavy tu zažijí profíci i začínající lyžaři. Hora Schmittenhöhe a ledovcový areál Kitzsteinhorn nabízejí řadu různých sjezdovek v srdci zasněžené krajiny. Jsou tady k nalezení jak prudké tratě pro zkušené sjezdaře, tak i lehčí sjezdovky pro začátečníky. Schmittenhöhe a naopak Maiskogel zaručují kvalitní zábavu celé rodině.

Ti z návštěvníků, kteří preferují lyžařské túry, se mohou vypravit na již zmíněný Maiskogel, anebo popadnout sněžnice a vydat se na výlet. Slunce svítí, krajina se třpytí a každý se tu bude cítit, jako by disponoval vším časem světa. Vyrazit se dá i bez sněžnic. Pochopitelně záleží na množství sněhu a vybrané turistické cestě. Mnoho známých stezek, které v létě křižují krajinu, se v zimě těžko hledá.

V regionu Kaprun / Zell am See ovšem nečekají na turisty jen zimní sporty. Stoupající popularitě se těši místní gastronomie a pochopitelně také aprés – ski. Vrchol Schmittenhöhe je středobodem zdejší zábavy po lyžování. Spousta chat v oblasti překvapí výtečnou kuchyní. Ke klasickým pokrmům patří trhanec, vídeňský řízek nebo sýrové noky. Vysoko v horách na Kitzsteinhornu leží Ice Camp. Jde o unikátní areál plný iglú a zábavných programů. Návštěvníky vábí i zařízení Gipfel Welt 3000, nejvyšší vyhlídková plošina v Salcbursku.

U dovolené rodičů s dětmi v Rakousku nesmí scházet jízda na sáňkách. V okolí Kaprunu a Zell am See je velký výběr fantastických sáňkařských tratí. Ty bezpochyby potěší děti i jejich rodiče. Sáňkařskou dráhu se dá dobře užít na Alpské dráze na Maiskogelu či na Maisiflitzeru. Nabízí se též rodinný zábavní park Kaprun. Nechte se vyvézt nahoru na kopec a pak už si jen vychutnávejte jízdu jak na horské dráze.

Po lyžování a fyzické aktivitě potřebuje relaxaci tělo i duše. Sauny, masáže a koupele čekají v komplexu Tauren Spa Kaprun. 11 bazénů, 10 saun, parní lázně a další procedury čekají jen na vás. Zell am See Leisure Centre má krytý bazén, zahrnuje krásnou saunu a v nabídce je spousta odpočinkových procedur.Zanechat odpověď

Kolik je 13 + 11 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: