ROZHOVOR: O naději pro divoká zvířata a o tom, jak jich zachránit co nejvíc

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Příroda

Za Hope je neskutečné množství práce. FOTO: Viasat Nature

Hope a její neúnavní spolupracovníci z organizace Hope for Wildlife přenášejí svoji soucitnou misi z divočiny do města a učí se pracovat se zatoulanými domácími mazlíčky, nacházet domov pro opuštěná zvířata a orientovat se v politické džungli kontroly zvířat. Zároveň musejí pokračovat v nesnadném úkolu rehabilitovat každoročně více než tisíc divokých zvířat.

Exkluzivní evropská premiéra dokumentárního seriálu Naděje pro divoká zvířata od 7. do 23. ledna (pondělí až pátek od 18:05) na VIASAT NATURE

V této řadě začne Hope pracovat na dalším rozvoji svých znalostí o rehabilitaci divokých zvířat. Navštíví řadu rehabilitačních center v různých koutech Kanady, aby se seznámila s novými druhy a novými rehabilitačními postupy. Chybět samozřejmě nebude ani doktor Barry, Allison, Tiffany a množství dobrovolníků, kteří pečují o všechna zraněná a osiřelá zvířata, jež zoufale potřebují pomoc.

National Geographic Česko se Hope zeptal na několik otázek:

Jak jste se vlastně k ochraně přírody dostala? Přivedl vás k přírodě nějaký silný zážitek, anebo jste k ní měla vždycky blízko?

Divoká příroda a její obyvatelé mě přitahují odmalička, ale nikdy jsem si nemyslela, že je budu jednou zachraňovat. Když jsem pracovala na Dartmouthské veterinární klinice, lidé někdy volali a ptali se mě na nejrůznější divoká zvířata. Chtěla jsem jim umět odpovědět, a myslím, že právě tehdy se ve mně můj přirozený zájem o přírodu začal prohlubovat – lidé mi nakonec začali divoká zvířata nosit přímo na kliniku a já si je brala domů! Všechno vlastně začalo jedním ptáčkem, kterého mi někdo přinesl, a skončilo to u tisíců zvířat všeho druhu. Někdy se tomu sama divím, že to je vůbec možné. 

Přečtěte si fascinující příběh organizace Hope for Wildlife

Jaká zvířata se k vám nejčastěji dostanou? Kolik jste jich od roku 1997 zachránili?

Od založení organizace v roce 1997 jsme přijali přes 16 000 zvířat – neuvěřitelné číslo. A jejich počet každý rok roste. 

Více se múžete dočíst v celém článku ROZHOVOR: O naději pro divoká zvířata a o tom, jak jich zachránit co nejvíc. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Příroda.Zanechat odpověď

Kolik je 13 + 5 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: