SMnářadí – Akumulátorový šroubovák

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Akumulátorový šroubovák je nářadí, které je určeno výhradně a pouze pro provádění různých šroubových spojů. Jako příklad uvedu šroubování šroubů u technických zařízení a modelů, montáž stavebnicového nábytku anebo třeba sešroubování terasových prken.

Akumulátorový šroubovák je nářadí s jednostupňovou převodovkou a výstupními otáčkami max. 600 ot./min. Výstupní otáčky jsou regulovatelné pomocí elektronické regulace, která se již v dnešní době považuje za standartní vybavení akumulátorových šroubováků.

Důležitým faktorem akumulátorových šroubováků je maximální krouticí moment, neboli maximální síla, kterou je šroubovák schopen vyvinout při provádění šroubového spoje. Obvykle se udává v jednotkách Nm (newtonmetr), krouticí moment 1 Nm znamená, že hřídel působí na bod vzdálený jeden metr od osy silou 1 newton. Šroubováky obvykle bývají vybaveny několika stupňovou předvolbou krouticího momentu. Jednotlivé stupně jdou pohodlně nastavovat na požadovanou sílu krouticího momentu.

Při výběru akumulátorového šroubováku se musíme také zaměřit na bateriový článek. Zde sledujeme napětí, kapacitu a typ bateriového článku. Všeobecně platí, že čím větší napětí a kapacita článku, tím více práce provedete s akumulátorovým šroubovákem na jedno nabití. Typ bateriového článku doporučujeme v provedení lithium-iontovou technologií. Tyto články nemají tak zvaný paměťový efekt a samovolně neztrácí svoji kapacitu. Jsou tedy kdykoliv připraveny k práci.

Je třeba také zmínit i další funkce, kterými jsou akumulátorové šroubováky vybaveny. Většinou to je Led světlo, které osvětlí pracovní prostor pro pohodlnější práci ve špatně přístupných místech. Dále je to měkčená rukojeť, ale také kontrola stavu kapacity bateriového článku. Stlačením tlačítka se Vám stav bateriového článku barevně zobrazí na stupnici vyobrazeného článku.

Naše firma, SMnářadí má velice dobré zkušenosti s akumulátorovými šroubováky společnosti Bosch a Einhell. Nejen, že jsou jejich výrobky na vysoké úrovni, ale také obě společnosti zajišťují záruční a pozáruční servis. To v dnešní uspěchané době považujeme za veliké plus.

SMnářadí
Zakřany 226
664 84 Zastávka
Česká republika

Kontakt:
Tel: +420 777 202 512
Email:info@smnaradi.czZanechat odpověď

Kolik je 11 + 6 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: