Styling a vlasová kosmetika pro pány

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Úprava vlasů je součástí pravidelné péče i u mužů, kteří kadeřnické salony nyní navštěvují mnohem častěji než v dobách minulých. V následujícím článku naleznete tipy, které Vám úpravu vlasů usnadní a zjistíte také jaká vlasová kosmetika je vhodná pro jednotlivé tipy účesů. Seznámíte se s pravidly vlasového stylingu, které jsou pro tvorbu pánských účesů důležité, a také získáte informace o tom, jaké možnosti mají muži trpící plešatěním.

Na co si dát při tvorbě pánských účesů pozor

Dříve spočívala pro muže péče o vlasy zejména v mytí vlasů šamponem a jejich vysoušení pomocí fénu. Dnes je mnoho mužů, kteří vlasům věnují stejnou péči jako ženy, ať už se jedná o péči o vlasy doma nebo v kadeřnických salonech.  Ať už jsou vaše vlasy krátké či dlouhé, možnosti tvorby účesů jsou velmi široké, záleží pouze na tom, co se vám líbí. Je na vás, jestli chcete mít precizní sestřih nebo dáte přednost rozcuchanému účesu. V módě jsou i ženštější sestřihy s delší ofinou a krycími vlasy a nebo unisexové účesy. Volba vhodného účesu je otázkou osobního vkusu.

Vhodné nástroje pro pánský styling

Pro tvorbu pánských účesů je důležitý nejen hřeben a fén, ve vybavení by neměl také chybět kartáč na vlasy. Doporučujeme zakoupit kvalitní kartáč s přírodními štětinami nebo masážní kartáč se zakulacenými štětinami. Vhod přijde i žehlička na vlasy, je opět důležité zakoupit kvalitní model, který nepoškodí vlasy ani pokožku hlavy. Úpravu rostoucích chloupků obočí byste měli provádět pinzetou a tu pak desinfikovat alkoholem.

Vlasová kosmetika pro muže

Pro úpravu krátkých vlasů je nejvhodnější gel, který krátké účesy dostatečně zpevní. Velmi důležité však je používat přiměřené množství gelu a nevytvářet jeho nadměrným použitím účesy, u kterých vlasy trčí jako dráty. Tento typ účesů není ani atraktivní, ani není pro vlasy vhodný ze zdravotnického hlediska.

Pro vytvoření volně splývajících účesů je nejvhodnější použít pomádu či vosk. Pro delší vlasy není gel vhodný, protože vlasy jsou po jeho nanesení ztuhlé a obtížně se upravují. Přirozeně vypadající účes lze vytvořit pomocí vosku nebo stylingového krému. Jakmile si na vlasy nanesete gel či vosk, je nutné zacházet obezřetně s lakem na vlasy. Lak na vlasy sice vlasy zpevní, po jeho použití však mohou mastně a zplihle.

Další možnou variantou pro zpevnění je tužidlo na vlasy. Vlasům dodá objem a zpevní účes. Tužidlo na vlasy si vyberte podle tužící intenzity. Jemným vlasům zpravidla stačí menší tužící účinek než silným vlasům.

Co dělat s vypadáváním vlasů

S úbytkem vlasů a plešatěním se musí vypořádat velké množství mužů, často i mladšího věku. K možným řešením patří vhodná vlasová kosmetika – aktivační séra pro růst vlasů, posilující tonika, speciální šampony a kondicionery. Velmi elegantním a jednoduchým řešením při vypadávání vlasů je velmi krátký sestřih nebo zcela oholená hlava.  I takový vzhled může být atraktivní.Zanechat odpověď

Kolik je 10 + 7 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: