Tonery HP a tonerové kazety

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Jak rozpoznáte originální laserové tonery HP od těch, které tak jen vypadají
V poslední době se na slovenském trhu začaly objevovat laserové tonery, které svým vzhledem připomínají zákazníkovi originální spotřební materiál. Některé slovenský internetové a kamenné obchody se spotřebním materiálem do tiskáren prodávají tonerové kazety, jejichž obal je téměř identický se krabicí laserových tonerů značky HP, navíc prodejci uvádějí, že jde o 100% nové tonery. Jedná se však o kompatibilní tonery. Tonery, které jsou nové, ale jejich výrobce není společnost HP. Logicky to tedy nejsou originální laserové tonery a spotřebitele bez technických znalostí to může zmást. Zkontrolujte si co kupujete! Jako? Pomocí několika jasně viditelných znaků.

Monochromatický laser je nejběžnější tiskovou technologií využívanou v kanceláři. Podle HP, výměna laserového toneru znamená obnovu 2/3 celého tiskového mechanismu. To už stojí za to, abyste si byli jisti tím co nakupujete.

Pro názornou ukázku byly použity laserové tonery HP Q2612A a C7115A . Zde je několik znaků, které potvrdí, že toner který držíte v rukou je originál HP :

specifické umístění hologramu
vzduchem naplněný obal proti poškození
ochranná páska na tonery
výrobní kódy na krytu toneru a krabičce
Identifikace originálního laserového toneru HP
1. Umístění hologramu

Laserové tonery HP mají stejný typ hologramu a navíc mají výrobní kódy na hologramů. Hologramy na krabičce se nacházejí na boční straně a zasahují do plomby, která krabici uzavírá. Po otevření je část hologramu odtržená spolu s plombou a druhá část zůstává na krabičce, jak vidíme na obrázku.

2. Ochranný vzduchový balíček v krabici

Uvnitř originální krabice, je laserový toner HP zabalen do vzduchem naplněného balíčku, který zaručí bezpečnou dopravu kolem celé zeměkoule a prý se takový balíček dá použít místo míče pokud byste si před výměnou toneru chtěli zahrát fotbal.

3. Ochranná páska na tonery

Originální toner má vždy ochrannou pásku oddělující zásobník od válce.

4. Výrobní kódy na krytu toneru a krabičce

Další důležitou úrovní ochrany jsou výrobní kódy na krabici a samotném tonery. Prvních 5 znaků výrobního kódu na krabičce se shoduje s prvními 5 znaky na tonery uvnitř krabice. Ostatní znaky se odlišují, co je standardní a neznačí to falšování.

Výrobní číslo na tonery a jeho krabičce je shodné:

Když budete znát tyto 4 základní znaky můžete jednoduše rozlišit originální toner od kompatibilního, který se tvary jako originální. Pamatujte, že důvěryhodný prodejce laserových tonerů vždy jasně prezentuje zda Vám prodává originální spotřební materiál nebo kompatibilní spotřební materiál . Na tonery24.sk prodáváme produkty které jsou jasně rozlišitelné.Comments are closed