V Římě objevili přesné místo, kde byl ubodán Julius César

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Věda a poznání

„Řada starověkých římských textů popisuje zavraždění Julia Césara na Pompeiově kurii (sídle Senátu) v Římě 15. března roku 44 př.n.l. Ale až do současnosti jsme neměli žádné hmatatelné svědectví této události,“ upozornil v prohlášení badatel španělské Nejvyšší rady vědeckých studií (CSIC) Antonio Monterroso.

Jeho tým vedl výzkum v Torre Argentina v historickém centru Říma, kde objevil tři metry dlouhou a dva metry vysokou betonovou strukturu, která byla zbudována na rozkaz Augusta Octaviana. Césarův adoptivní syn a nástupce ji nechal vybudovat přesně na místě, kde byl César zavražděn na zasedání Senátu stoupenci republikánského zřízení.

„Věděli jsme s jistotou, že místo, kde Julius César předsedal zasedání Senátu, na němž byl zavražděn, bylo uzavřeno pravoúhlou strukturou sestávající ze čtyř zdí, jež vymezovaly prostor vyplněný betonem,“ vysvětlil Monterroso.

Místo se tak stalo zcela nepřístupné a později na něm vznikla kaple.

Více se múžete dočíst v celém článku V Římě objevili přesné místo, kde byl ubodán Julius César. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Věda a poznání.Zanechat odpověď

Kolik je 10 + 4 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: