Víte jak se rychleji naučit anglicky? Podívejte se na naše tipy.

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Zvládat cizí jazyk jako začátečník není žádný med. Hned z počátku je potřeba si osvojit mnoho nových slov, a co nejdříve si je zamemorovat.  Nevyhnete se zdlouhavému učení slovíček, ale jsou i příjemnější způsoby, jak docílit kýženého výsledku

Filmy s anglickou jazykovou stopou + AJ titulky
Jak nadpis napovídá, tak další možnost je vybrat si zajímavý film v původním anglickém znění.
Zpočátku si sežeňte i anglické titulky. Budete překvapeni, nakolik anglickému filmu s anglickými titulky rozumíte. Pokud s jazykem začínáte, tak začněte se seriálem, či filmem, který jste v minulosti několikrát viděli. Nejen že se budete lépe orientovat v příběhu, ale význam některých slovíček odhadnete z kontextu situace. Až si budete jistí, tak se nebojte vypnout titulky.

Mluvte
Pokud máte v okolí někoho natolik jazykově zdatného, tak ho neváhejte požádat, zdali by si s vámi občas „nepokecal“ anglicky.
Nebojte se toho, že budete chybovat. Je to přirozené. Soustřeďte se spíše na to, že svůj jazyk chybami zdokonalíte. Pokud máte to štěstí, že ve svém okolí budete mít rodilého mluvčího, tak od něj pochytíte i ten správný přízvuk a výslovnost.

 

Čtěte
Pokud si rád volné chvíle nejvíce užijete s knihou, tak pro vás máme příjemnou zprávu
. Vyhledejte si knihy v anglickém jazyce. Na trhu je mnoho nenáročné literatury, která vám pomůže lépe porozumět angličtině. Tyto knihy jsou přímo určené jak pro začínající a mírně pokročilé angličtináře, tak i pro pokročilé studenty jazykaúroveň je na obalu knihy vždy vyznačena. Rozhodně se zaměřte na téma, které Vás zajímá. Pak budete lépe motivovaní k vyhledávání neznámých slovíček. Pozor však na dvojjazyčné knihy – jejich přínos k jazykovému rozvoji je přinejmenším diskutabilní.

Texty vašich oblíbených interpretů
Trávíte většinu času se sluchátky na uších? Hudba je váš koníček? No tak se nebojte
spojit hudbu s výukou angličtiny. Zpočátku si najděte na internetu texty interpretů, a společně s nimi i jejich překlady. Nemusíte tak každé slovíčko pracně překládat se slovníkem v ruce. Až si budete svojí úrovní angličtiny jistí, tak překládejte přímo z textů.Poslední fází je samozřejmě překlad textu přímo ze zpěvu interpreta. Nevýhodou je však to, že se v textech objevuje mnoho uměleckých jazykových prostředků. Doslovný překlad tedy může být zavádějící.

Vycestujte
Vycestujte do
anglicky mluvící země. Pokud budete v zemi, kde se běžně mluví anglicky, tak se vaše úroveň bezesporu zlepší. Během cesty do destinace si můžete procvičovat slovíčka, čtěte si anglickou knihu, nasaďte na uši oblíbeného interpreta s anglickými texty, či poslouchejte anglická rádia, či do tabletu nebo telefonu nahrajte filmy. Možností je spousta a nebojte se být kreativní

Závěrem
To nejdůležitější necháváme na závěr. Všechny tyto rady fungují pouze za předpokladu, že docházíte do
jazykové školy. Pokud nebudete angličtinu pravidelně procvičovat a nebude vedeni správnými metodami, tak si cizí jazyk nikdy dostatečně neosvojíte. Zkrátka bez kurzu angličtiny se s největší pravděpodobností neobejdete. Proto si dejte záležet na výběru kvalitního jazykového kurzu.Zanechat odpověď

Kolik je 11 + 8 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: