Výběr stavební firmy

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Před stavbou domu je důležité si vybrat kvalitní a spolehlivou stavební firmu a to s dostatečnou časovou rezervou. Mnoho firem, ač se tváři seriozně, tak není schopná dostát svým závazkům. Je tedy nutné dodržet jisté kroky, které vám zajistí výběr kvalitní stavební firmy. Jak bylo již na začátku řečeno, tak výběr nenechávejte na poslední chvíli.

 

Vybírejte podle referencí zákazníků

Není nic lepšího, než doporučení zákazníků stavební firmy. Neostýchejte se oslovit několik zákazníků konkrétní stavební firmy, jak bylo s vykonanou službou spokojeno. Kvalita firmy se totiž nemusí nutně odvíjet od ceny, která je za službu účtovaná. Nemůžeme se obecně spoléhat na to, že s cenou poroste i kvalita odvedené práce.

 

Nabízené služby

Rozmyslete si také, jaké dodatečné služby budete od stavební firmy potřebovat. Dalo by se říct, že co stavební firma, to jiný rozsah služeb. Nemůžeme tvrdit, že firma s více službami bude kvalitnější, než společnost, která svou práci úzce specifikuje. Hlavní je si vybrat dle vlastních preferencí. Například pokud bude potřeba likvidace suti, tak tomu přizpůsobte i výběr. Firma která bude mít ve svém portfoliu i kontejnery na odpad bude pro Vás relevantní

 

Lokalita

Samozřejmě bude pro Vás výhodnější sehnat stavební firmu, která bude z vašeho okolí, než společnost, jež bude z větší vzdálenosti a bude muset na místo stavby dojíždět z širokého okolí. Bude pro vás výhodnější doprava dělníků i stavebního dozoru. Pokud budete mít zájem i úklid odpadu, který při stavbě vyprodukujete, tak situaci zohledněte ještě více. Přeci jen pro stavbu ve středočeském kraji bude ekonomičtější dovoz kontejneru z Prahy.

 

Stavební dozor

Rozhodně nepodceňujte stavební dozor, který je samozřejmostí u jakékoliv stavby. Ten by Vám měl zařídit dodavatel stavby. Stavební dozor by Vás měl správně zastupovat v technických věcech a v jednání s firmou. Hlídá, zdali se všechny stavební úkony dodržují ve stanoveném termínu a podle daných parametrů. Ušetří Vám nemálo zbytečných starostí, času a hlavně i peněz.

 

Doufáme, že Vám tento článek dopomůže k výběru stavební firmy, s kterou budete spokojeni a dokončení Vašeho projektu proběhne bez komplikací a v daném termínu.

 Zanechat odpověď

Kolik je 13 + 12 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: