ŽALUZIE NEBO ROLETY DO OKEN?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Když se díváme na televizi, nebo pracujeme na počítači, může vadit ostré slunce. Odlesky světla zhoršují viditelnost obrazu Často, však nevadí slunce, ale pohledy zvenčí a pocit nedostatečného soukromí. A v neposlední řadě nás někdy slunce vytáhne z postele dříve než bychom chtěli, nebo se nám nedaří večer usnout, protože venku je ještě rušno a svítí noční osvětlení. Z toho důvodu jsou do oken instalovány různé stínící doplňky. Velmi často jsou jimi žaluzie do oken a rolety do oken. Ale jaké vybrat. Pokud se rozhodujete a stále ještě nemáte vybráno, možná vám pomůže volba podle vlastností jednotlivých rolet a žaluzií.

Soukromí

Pro zachování soukromí a přitom také světla v místnosti jsou obecně vhodné žaluzie. Díky možnosti naklápění lamel. Tedy horizontální žaluzie všech provedení, látkové vertikální žaluzie a také plisované žaluzie. Dále látkové rolety den a noc, které místo naklápění lamel, využívají překrývání pruhů průhledné a plné látky.

vertikální žaluzie

vertikální žaluzie

Stínění

pro stínění jsou určené obecně všechny stínící doplňky. Vhodné jsou látky částečně propouštějící příchozí světlo pro látkové rolety, rolety den a noc, plisované žaluzie nebo vertikální žaluzie.

látkové rolety

látkové rolety

Vlhké prostředí

Do koupelen a kuchyní jsou nejvhodnější hliníkové horizontální žaluzie.

žaluzie do plastových oken

žaluzie do plastových oken

Dekorace

Jako dekorace jsou vhodné produkty z přírodních materiálů, jako jsou celodřevěné žaluzie nebo bambusové rolety. Dále pak produkty se zajímavým či elegantním designem, např. látkové rolety den a noc, římské rolety, plisované žaluzie, vertikální žaluzie.

Úplné zatemnění

Úplné zatemnění je vhodné především v místnostech kde spíme, tedy v ložnicích či dětských pokojích. Zde se nabízí použít látkové rolety s bočními krycími lištami a zcela zatemňující látkou. Dále jsou vhodné vertikální žaluzie se zatemňujícími látkami.

Univerzální použití a montáž

Takové produkty je možné instalovat kamkoli v interiéru, před okno či do okna. K tomu jsou vhodné volně zavěšené produkty, např. látkové rolety, rolety den a noc a horizontální žaluzie v takovém provedení.

Velké plochy

Vertikální žaluzie jsou vhodné i pro velké šířky, až do 6 m, při složení z více žaluzií je šířka neomezená. Lze je použít přes celou stěnu i ve velkých místnostech.

výhodná cena

Obecně nejdostupnějším stínícím doplňkem jsou hliníkové horizontální žaluzie. Velmi dobrý poměr výkon/cena mají také volně zavěšené látkové rolety nebo vertikální látkové žaluzie.Zanechat odpověď

Kolik je 2 + 4 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: