3D etikety

Diskuzní Fórum: CeskeForum

V oblasti produkce reklamních etiket si u nás konkuruje několik společností s podobným zaměřením. Co se týče konkrétně 3D etiket a trojrozměrného logoprintu jde o několik málo jednotlivých firem. Samolepící 3D etikety jsou velmi žádaným reklamním zbožím, které účinným způsobem ovlivňuje pozitivní vnímání značky produktů nebo služeb samotnými zákazníky. Severočeská společnost 2H Holinger s.r.o. se zabývá výrobou samolepících 3D etiket už více než patnáct let a v poslední době jde o předního výrobce i dodavatele v rámci celé ČR.

Potřebujete rychle, snadno, nápaditě a přitom efektivně zviditelnit a prezentovat své výrobky nebo firmu? Pak jsou 3D etikety přesně tím, co hledáte. Nápisy, značky, loga nebo piktogramy v podobě poloplastické samolepky jsou díky UV filtru stálobarevné, odolné vůči mechanickému poškození a povětrnostním vlivům a jsou omyvatelné vodou.

K tisku trojrozměrných etiket používáme technologii DEMAK. Poloplastická samolepka může kopírovat zakřivení podkladu, přičemž si stále zachovává svou plasticitu. Povrch samolepky pokrývá vodojasná pryskyřice, která zvýrazní její tvar, rozzáří barvy a současně chrání povrch samolepky. Trojrozměrný efekt znásobí viditelnost nálepky.

Pokud vás 3D etikety zajímají a rádi byste si pořídili např. trojrozměrný logoprint, pak máte dvě možnost. Tou první je kompletní zpracování u nás v 2H Holinger. V takovém případě stačí dodat kompletní podklady ke grafickému zpracování ve formátech *.eps, *.ai, *.pdf nebo popřípadě jako *.cdr. Určíte si barvy z barevné škály Pantone s tím, že data je potřeba dodat v křivkách. Pro zpracování individuální kalkulace pak už jen uvedete rozměr samolepky, počet barev a celkové množství. V případě potřeby připraví podklady pro tisk složitějších formátů přímo náš grafik.

Druhou možností je grafický design a vytištění od Vás. V takovém případě bude na náš už jen zalití etiket. Samolepky můžete vytisknout na A3+ formát nebo roli – jako materiál použijte PVC fólii. Minimální rádius je 0,5 mm s tím, že samolepky musí být předřezané. Důležité je dodržet dvoucentimetrové okraje na každé straně archu (resp. role), na kterých musí být samolepky vyrovnané do linky jak vodorovně, tak i svisle. Minimální mezera mezi samolepkami je 3 mm a maximální šíře tisku je 40 cm. U této varianty je individuální kalkulace identická s první variantou.

Paleta typů 3D etiket nabízených společností 2H Holinger je skutečně široká. Vybírat lze z různých velikostí, tvarů a možností koncového užití. Takovou inovovanou klasikou jsou 3D etikety s barevnou pryskyřicí. Naše tradiční vodojasná pryskyřice změnila v průběhu let výroby svou vizáž. Díky speciálním pigmentům je nyní pryskyřice barevná. Nejlepší užití pro barevné pryskyřice je na běžné menší a střední velikosti etiket, na běžné velikosti písma a mikro polévání. Rozsah barev je takřka neomezený a znásobený použitím perleťových příměsí.

Micro 3D etiketa funguje na principu zalití drobné grafiky (např. písmo) s nejmenší možnou šířkou zalévané plochy 2mm. Oproti tomu 3D etikety s pryskyřicí na textil se zalévají speciální nažehlovací fólií, čímž vzniká 3D etiketa na textil. Speciálním typem jsou 3D etikety polévané selektivně. Nanesením čirého speciálního laku na povrch etikety se vymezí požadované plochy pro zalití pryskyřicí.

3D etikety s dvojitou vrstvou pryskyřice slouží především pro tzv. „plovoucí grafiku“, která se natiskne na etiketu s pryskyřicí do plochy (viz. předchozí příklad) a poté se zalije druhou vrstvou pryskyřice. A konečně 3D etikety s pryskyřicí do plochy prezentují rovnoměrně zalitou grafiku s tenkou vrstvou pryskyřice, která je vyseknuta v požadovaném tvaru. Jde o klasické zalití pryskyřicí s finálním výsekem. Máte-li zájem o více informací k technologiím výroby a dalším reklamním předmětům z našich dílen, navštivte webové stránky 2H Holinger.

Zanechat odpověď

Kolik je 6 + 15 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: