Barevné vliesové fototapety

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Pro některé jsou tapety retro způsob výzdoby interiéru. Je pravda, že tapety byly velmi moderní zejména za minulého režimu, dnes se však vrací do módy s velkým množstvím vzorů a barev, o kterých se vám za totality ani nesnilo. Výběr samotné tapety je velmi důležitý, je třeba, aby tapeta ladila s nábytkem, barevným uspořádáním pokoje a samozřejmě také svým vzorem by neměla rušit, ale naopak jemně doplňovat vzhled celé místnosti.

Nechcete-li mít doma jen holé bílé stěny, můžete použít tapety v obývacím pokoji, v kuchyni, jídelně, ložnici i v dětském pokoji. Záleží jen na tom vybrat tu správnou tapetu. Máte-li doma velké místnosti, třeba obývací pokoj spojený s kuchyní, použijte k jejich optickému oddělení odlišné tapety. Můžete pomocí tapety třeba oddělit jídelní kout nebo použijte na ozdobu pouze jeden pruh tapety. Nemusíte hned tapetovat celé stěny, řešením jsou i fototapety, které se skládají z několika málo částí a vytváří na stěně obraz.

Tapety klidně kombinujte, ovšem pamatujte na několik základních pravidel. Nevybírejte tapety podle malého kousku, je lepší vždy vidět celý vzor na větší ploše. Dobré je rovněž vidět tapetu nejen na denním světle, ale také za umělého osvětlení, barvy totiž budou vypadat úplně jinak. V malém pokoji vypadá mnohem lépe tapeta ve světlých barvách, která pokoj rozjasní a opticky zvětší. Tmavší odstíny si můžete dovolit tam, kde je hodně prostoru a světla. K zútulnění velkých prostor se nejlépe hodí tapety v červených odstínech, malé místnosti vypadají skvěle se světle modrou tapetou. Vezměte v úvahu vybavení místnosti, barevnost a použité vzory a laďte tapetu tak, aby nerušila již zavedený styl v místnostech. Jakmile si tapety vyberete, lepení je už velmi jednoduché. Neváhejte tedy a vyzdobte si váš domov podle vlastního vkusu.

Zanechat odpověď

Kolik je 3 + 4 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: