Bydlení na Praze 5

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Mezi největší pražskou část patří Praha 5. Rozmanitost Prahy 5 je velmi velká. Nachází se zde totiž jak stará zástavba v kombinaci s novými stavbami, vilovými čtvrtěmi, menšími sídlišti a parky. Mezi nejznámější části Prahy 5 patří Smíchov, Košíře, nebo Malvazinky. I zde v posledních letech probíhá výstavba nových bytů.

Tato lokalita je vyhledávána z důvodu příjemného bydlení a dobré dopravní dostupnosti. Starší zástavba a vilové čtvrti dodávají této lokalitě tu správnou atmosféru. Kromě toho se zde staví také nové byty Praha 5, mezi které patří například Souhvězdí homolka, nebo Malvazinky. Tyto novostavby tak vhodně vyplňují prázdná místa v této lokalitě a díky nim dochází k rozvoji těchto částí Prahy 5. Převážně se jedná o přírodní zvelebení v okolí novostaveb a přilehlého okolí, výstavbu nových lokálních obchodů a sportovišť. Prodej bytů se tedy v této čtvrti jen tak nezastaví.

Obyvatelé zde mají možnost trávit volné chvíle do místních přírodních parků, jako je např. Prokopské údolí, Přírodní park Košíře-Motol, nebo na Ladronce, která je oblíbená u In-line bruslařů. Je zde příjemné posezení a mnoho dalších sportovních aktivit.

Praha 5 není zajímavá jen pro bydlení. Své působiště zde našlo mnoho firem, kteří mají svá sídla v kancelářských budovách na Andělu. Mezi nejznámější firmy, kteří zde sídlí patří česká internetová jednička Seznam.cz, Banka ING nebo stavební společnost Hochtief. Praha 5 tak nabízí perfektní spojení mezi rodinným a pracovním životem.

Zanechat odpověď

Kolik je 8 + 15 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: