Co (ne) dělat, pokud nevíte splácet půjčku

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Dobrou zprávou je, že půjčku nebo kreditní kartu se daří splácet většině lidí. Naneštěstí se může stát i to, že kvůli životní situaci, dlouhodobé práce neschopnosti nebo ztrátě zaměstnání se vám nebude dařit splácet podle předem stanovených podmínek. Co dělat v takovém případě?

Určitě nepomůže usnadňovat situaci a představovat si, že problémy zmizí. Takové věci fungují jen ve filmech. Raději udělejte toto:

Komunikujte s poskytovatelem půjčky

Pokud máte pocit, že máte problém se splácením, nečekejte na zázrak, který přijde sám od sebe. Buďte proaktivní. O své situaci co nejdříve informujte poskytovatele úvěru a požádejte ho o odklad splátek nejpozději do dne splatnosti. Jinak bude on informovat vás o tom, že si neplníte své povinnosti.

 

Žádné další půjčky

Je zde i možnost vzít si další půjčku, s kterou splatíte svou nynější, ale tato možnost není velmi výhodná, protože nic neřeší. Pouze vyměníte jeden dluh za jiný.

 

Využijte konsolidaci

Konsolidace půjček je ze všech možností asi nejbezpečnější volbou. Zejména v případě, že máte několik úvěrů, které musíte splácet. Konsolidace vám umožní tyto úvěry sloučit do jednoho nového, čímž zároveň získáte možnost vytvořit si nový splátkový kalendář.

Zanechat odpověď

Kolik je 2 + 3 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: