Co se děje na trhu s hypotékami

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Rok 2013 se nese v duchu rekordně nízkých sazeb hypoték. Vyplatí se proto podívat se na toto téma podrobněji. Co se to vlastně děje na trhu s hypotékami?

Podle informací od nezávislé společnosti Gepard Finance (GPF), která se zabývá poradenstvím o oblasti poskytování hypoték, spadly v květnu 2013 průměrné sazby hypoték na nový absolutní rekord. Oproti dubnovým 3,08% se dostaly poprvé v historii pod hranici 3%, konkrétně na 2,96%. Co tato zpráva znamená a proč byste se o ní měli zajímat i vy?

Jednoduše řečeno – podmínky pro uzavření hypotéky jsou nyní nejvýhodnější za mnoho posledních let. Svědčí o tom i další statistika od společnosti GPF. V květnu si totiž podle Hypoindexu klienti sjednali 10 034 hypoték, což je druhé nejvyšší číslo od roku 2003. Objemy sjednaných úvěrů přitom přesáhly částku 16 miliard korun a jsou tím pádem druhé nejvyšší v celé české historii.

Tato pro klienty velmi příznivá situace je způsobena především dočasnou dvou velkých českých bank, které v květnu garantovaly svým klientům nízké sazby a získaly díky tomu v tomto období více než polovinu sjednaných hypoték. Jmenujme například UniCredit Bank, která prodloužila do konce srpna nabídku hypotéčních úvěrů bez poplatků za vedení. Stejné podmínky nyní nabízí i Wüstenrot hypotéční banka a GE Money Bank na konci května výrazně snížila úrokové sazby.

Jak dlouho tento příznivý trend vydrží? Nikdy samozřejmě nemůže přesně říci, analytici však předpokládají spíše mírný růst v řádu jedné až dvou desetin procent. Vzhledem k historicky velmi nízko nastaveným sazbám hypoték se již další pokles očekávat nedá, jsou zde však některé faktory, které budou způsobovat alespoň částečnou regulaci tohoto růstu. Jedná se hlavně o různé akční nabídky bank a především fenomén refinancování hypoték, který v letošním roce zažívá opravdový boom.

Pokud se chcete o této problematice dozvědět více, navštivte stránky společnosti Gepard Finance www.gpf.cz, která nabízí bezplatné poradenství v oblasti hypotéčních úvěrů a kompletní zpracovávání úvěrových a pojišťovacích produktů.

Zanechat odpověď

Kolik je 3 + 13 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: