Dovolená bez starostí

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Čas dovolených se neúprosně blíží a s tím jsou spojené i určité problémy a starosti. Málokdo má před dovolenou vše perfektně naplánované a zařízené, aby vše proběhlo hladce.

Výběr dovolené

Asi nejožehavějším tématem je samotný výběr dovolené. Pokud jste početnější rodina, nebo máte již odrůstající děti, těžko se shodnete na společném programu dovolené. Nemusíte mít ale jen rodinu pro složité plánování. Ono i ve dvou s partnerem je občas složité naplánovat si dovolenou aby vyhovovala oboum stranám. Ženy rádi tráví dovolenou relaxací na pláži moře. Muže zase tato aktivita nebaví. Je třeba zvolit nějaký kompromis, aby nedošlo ke zbytečným konfliktům. Dovolenou si pak neužijete.

Věci na zařízení

Před dovolenou je třeba zařídit po vybrání dovolené mnoho věcí. Pokud cestujete do zahraničí, zkontrolujte si, zda máte platný pas, zda máte vhodné pojištěni, zda máte vše potřebné pro bezproblémový pobyt v cizí zemi. Další problém musí řešit majitelé čtyřnohých mazlíčků. Máte přátele, kteří se o vašeho chlupáče postarají? Pokud ne, je třeba vybrat vhodný psí hotel, kde nebude po dobu vaší nepřítomnosti strádat.

Cesta na dovolenou

Pokud jste na nic nezapomněli, a vyrážíte na dovolenou letadlem, je třeba se dopravit na letiště. Doporučuje se být na letiští před odletem dostatečný čas předem, alespoň 1 hodinu. Lepší mít časovou rezervu, než pak nestihnout odlet. Jak se na letiště dostat? V případě, že cestujete na lehko, můžete přijet MHD, která jezdí poměrně často. Dalším, velmi čstým způsobem je cesta autem. Nejlepším řešením je, pokud vás někdo přiveze. Nemusíte se starat, kde zaparkovat vůz. Jedete li přesto svým vozem a potřebujete někde zaparkovat, je u letiště parkoviště. Umístěné je přímo naproti odletovým terminálům. Za bezpečné parkování zaplatíte. Ceny nejsou nijak vysoké. Můžete využít 50% slevy, pokud si zarezervujete místo online přes web. Stránky parkoviště jsou www.parkfly.cz. Po návratu naleznete svůj vůz na stejném místě. Nemusíte se bát jakýchkoli krádeží. Vůz je pod dohledem nonstop.

Zanechat odpověď

Kolik je 10 + 11 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: