Dovolená Korsika nás naprosto nadchla

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Letos úplně poprvé jsme vyrazili na dovolenou ve třech. A sice já, můj manžel a náš pětiletý syn Tomáš, který tak s námi poprvé letěl do zahraničí. Když jsme tak předtím, než jsme se rozhodli pro návštěvu Korsiky, přemýšleli nad tím, která destinace pro nás bude skutečně do písmene dovolená, Korsika vyhrála na plné čáře a to i z toho důvodu, že jsme nechtěli celé dny pouze ležet na pláži a koupat se v moři, což by mimochodem Tomáška ani nebavilo, nýbrž jsme měli v plánu cestovat po tomto Ostrově krásy, jak se Korsice přezdívá. A musím uznat, že volba to byla skutečně skvělá.

Dovolená, Korsika, horský vláček a moře zážitků

Víte, co se mi nyní vybaví pod pojmem letošní dovolená? Korsika, horský vláček, ve kterém se syn chtěl svézt nejen jednou, místní speciality, krásná příroda, úžasné pláže a především moře zážitků, které jsme si z dovolené měli tu čest odnést. Ne nadarmo se říká, že je vždy, co objevovat. Na Korsice jsem byla sice pouze jednou a to když mi bylo deset let, ovšem centrální část Korsiky jsem měla tu čest zblízka poznat až nyní a jsem za to velmi vděčná.

Pomalé tempo dovolené nás bavilo

Musím uznat, že tento výlet, byla skutečná dovolená. Korsika se nesla na vlně pomalého tempa, kdy nikdo nikam nespěchal a to ani my a ani náš průvodce ze skupiny, který nám i přes pomalé tempo dovolené dokázal ukázat vše, po čem naše dychtivá zcestovalá srdce toužila. Nechyběla ani celá řada přestávek, které ocenil zejména náš nejmladší člen osazenstva, Tomášek. Krásné focení v přírodě i klábosení u místních specialit, které jsou skutečným zážitkem pro chuťové pohárky.

 

Uvidíme se zase za rok!

Víte, v čem nás tak moc uchvátila Korsika? Dovolená na ní je totiž tak nesmírně opojivá, že vám blížící se termín odjezdu domů vhání slzy do očí. Podobně jsem to měla i já, když jsem nastupovala do autobusu, směr Praha. Manžel mě ale uchlácholil tím, že příští rok si celou akci zopakujeme. Jelikož Tomášek bude ještě pořád malý na to, abychom podnikli nějakou náročnější zahraniční cestu, je Korsika vhodnou variantou i naší nadcházející dovolené.

Zanechat odpověď

Kolik je 3 + 6 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: