Extéria s.r.o. radí, jaký je správný obsah lékárničky na pracovišti

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Každý zaměstnavatel má povinnost zaopatřit na pracovišti potřebný počet lékárniček. Jejich obsah je většinou mírně odlišný dle příslušného pracoviště.

Univerzální obsah lékárničky na pracovišti nestavuje žádný zákon. Každé pracoviště je specifické a má jiné možnosti úrazu. Avšak nalezneme spoustu zákonů a předpisů, které určují obsah lékárničky dle druhu práce a nástrojů, pomocí kterých je práce vykonávána. Pro sestavení správné lékárničky, pro dané pracoviště,je možné se inspirovat v příloze č.14 v předpise č. 341/2002 Sb. z vyhlášky Ministerstva dopravy a spojů o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích nebo ve vyhlášce č. 173/1995 Sb., a to v § 75 První pomoc. Lékárničky a jejich lokalizaci kontroluje oblastní inspektorát práce nebo krajská hygienická stanice. Lékárnička musí být umístěna na snadno dostupném místě a také řádně označena značkami.

Specialisté pro bezpečnost na pracovišti, firma EXTÉRIA s.r.o. nabízí komplexní služby v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany. Více informací na webu www.exteria.cz nebo exteria@exteria.czZanechat odpověď

Kolik je 9 + 8 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: