Jak na prodej či pronájem domu rychle a bez pomoci realitky?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Rozhodli jste se prodat či pronajmout svůj stávající domek nebo zrekonstruovaný byt? Jedná se o čistě praktické důvody, anebo vás k tomuto rozhodnutí donutila nevalná finanční situace? Ať již bude vaše odpověď na tyto otázky jakákoli, určitě vás zaujmou následující řádky, na kterých vám prozradíme, jak prodat nebo pronajmout byt či dům bez realitky a ještě na tomto procesu vydělat nějakou tu korunu.

Nejdříve bude nezbytně nutné sepsat zajímavý inzerát, v rámci kterého prodávanou nemovitost představíte zájemcům o vysněné bydlení. Nic si ovšem zbytečně nepřikrášlujte a při psaní nepřehánějte. Kromě prodávané nemovitosti popište taky lokalitu, popř. společné prostory (například kočárkárny u bytu). Inzerát doplňte o zajímavou fotografii a publikujte na některý z online inzertních portálů, který nevlastní žádná realitní kancelář operující na našem trhu.

Na těchto inzertních online portálech si následně navolíte konkrétní kategorie včetně potřebných parametrů a inzerát vložíte. Následně se připravte na neustálý kolotoč SMSek, telefonátů a e-mailů, nejrůznějších dotazů a osobních prohlídek reality. Pro tuto náročnou část procesu prodeje nebo pronájmu bytu se vybavte pořádnou dávkou trpělivosti. Nového majitele či nájemníka domu vybírejte pečlivě a nebojte se zavést rozhovor na takové věci, jakými je nahlášení trvalého bydliště, domácí mazlíček anebo kouření v pronajatém bytu či domě.

Každého z vás bude určitě zajímat, jak velké úspory je možno pri pronájmu nebo prodeji nemovitosti bez pomoci realitní kanceláře čerpat. Oslovíte-li realitku, obvykle se nemusíte o nic starat, na druhou stranu si ovšem za její služby budete muset pořádně zaplatit. Provize z prodeje domu se pohybují v řádech tisíců i desetitisíců. Při pronájmu domu či bytu je stanovena odměna realitní kanceláři individuálně. Ani v tomto případě ovšem nejde o zanedbatelnou částku.Zanechat odpověď

Kolik je 15 + 13 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: