Jak na program Zelená úsporám?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Pokud se alespoň trochu zajímáte o to, jak co nejúčinněji ušetřit svoji peněženku, ale také přírodu – určitě jste zaslechli diskuzi na téma – dotace v programu Zelená úsporám. Toto téma jistě neuniklo nikomu, kdo se zajímá o alternativní zdroje a jejich možné využití například v domácnosti.

Pozornost by měli věnovat především lidé, kteří chtějí získat zajímavou peněžní dotaci třeba na stavbu nízkoenergetického rodinného domu. Ale začněme pěkně od začátku představením toho, co program Zelená úsporám znamená a pro koho je určen.

Co je to za program?

Jedná se o projekt Ministerstva životního prostředí. Skrze tento program se snaží pomoci majitelům, kteří vlastní například tepelné čerpadlo, solární panely – tedy těm, kteří vytápějí s využitím obnovitelných ekologických zdrojů. Orientace je ale i na budoucí majitele, kteří chtějí investovat do energetických úspor při rekonstrukci, nebo výstavby nového nízkoenergetického domu.

Komu je Zelená úsporám určena?

Pokud jste podnikatel a chcete chytře investovat, zažádejte o dotaci například na plynový kondenzační kotel! I pro vás je program určen – podmínkou je investice do domů. I soukromé osoby si přijdou na své – pokud vaše žádost vyhoví požadavkům ze strany státu, můžete počítat až s 165.000 Kč třeba na solární systémy.

Co se míní oblastmi podpory a jaké jsou?

Pro snazší orientaci v dotační byrokracii a hlavně rychlou odpovědí na to, co se z programu Zelená úsporám dá financovat – můžeme program rozdělit i na tzv. oblasti programu úspor. Můžeme vyjít ze třech základních.

Do první oblasti spadá snižování energie a náročnosti stávajícího bydlení. Prostřední oblastí jsou investice do výstavby rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností. Poslední oblast je dotace na efektivní využití zdrojů energií.

Jak nejsnáze na dotaci?

Pokud zvažujete využití dotace, naleznete na internetu mnoho návodů, typů a rad. Pokud ovšem chcete trávit dlouhé večerů četbou článků, jak na to, je to pro vás první možnost. Druhá možnost je svěřit se do rukou odborníků a spolu s jejich pomocí zažádat o dotaci.Zanechat odpověď

Kolik je 6 + 8 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: