Jak vybrat jazykovou školu v Ostravě?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Pokud hledáte jazykovou školu, ve které byste si rádi zvýšili svou úroveň angličtiny, určitě jste se setkali nedávno se situací, kdy před vámi leželo několik nabídek, a vy se nemohli rozhodnout. Tento krátký článek vám pomůže s výběrem jazykové školy a jazykových kurzů v Ostravě přesně na míru pro vás.

Navštivte školu osobně

Nic vám neukáže školu lépe, než její osobní návštěva. Vyhraďte si chvíli, a jak se říká „běžte to očíhnout“. Můžete si také domluvit schůzku. Pokud vám jazyková škola vyjde vstříc, budete si to tam moci v klidu prohlédnout, zjistit základní a doplňující informace a udělat si o škole obrázek. Klidně si se sebou vezměte i notýsek na poznámky s připravenými informacemi, co chcete zjistit. Jak budete doma, můžete si pak jednotlivé školy a jazykové kurzy mezi sebou porovnat na základě osobní zkušenosti. Zaměřte se na kvalitu výuky, ale také na prostředí. Musíte se v něm cítit pohodlně a příjemně.

Vyzkoušejte ukázkovou hodinu

Mnoho škol a kurzů nabízí možnost vyzkoušení ukázkové hodiny. Doporučujeme tuto nabídku využít, neboť si na vlastní kůži vyzkoušíte, jak taková hodina bude probíhat a zda vám její styl bude vyhovovat. Ukázkové hodiny jsou většinou zdarma.

Nekoukejte jen na cenu

Nevybírejte jen podle ceny, ale také podle kvality lektora, jeho znalostí, certifikátů a na základě referencí. Pokud má nějaký váš kamarád, známý nebo kolega zkušenost s jazykovými kurzy, dejte si s ním schůzku a poptejte se ho, jaké kurzy využil a jaké má s nimi zkušenosti. Použít můžete také internet. Většina jazykových škol a kurzů má na svých stránkách reference, zabrousit můžete ale také na různá diskusní fóra.

Hlídejte si počet hodin a lidí ve skupince

Jak jsme zmínili v předchozím textu, cena by neměla být nejdůležitějším kritériem při výběru jazykové školy. Kromě kvality výuky se zaměřte také na počet hodin, které za danou cenu dostanete. Možná jste také narazili na různé počty skupinek nebo dokonce na výuku jednotlivce. V zásadě se dá říci, že tím menší skupina, tím bude výuky intenzivnější. Lektor se vám bude více věnovat, budete mít více prostoru pro svůj osobní rozvoj. Musíte však brát také v úvahu, že čím menší skupinka, tím dražší hodina.

Vybírejte také podle lokality

Vyhledávejte jazykové kurzy a školy pouze v okolí svého bydliště, nebo tam, kde se pravidelně zdržujete. Možná, že vám dojíždění do vedlejšího města nepřipadá nijak náročné, po určité chvíli se vám ale může cestování zprotivit, nebude vám již připadat tak pohodlné.

Hledáte-li kurzy v Ostravě, vyberte si takovou, která má dobrou dopravní dostupnost. To znamená, že můžete v blízkosti bezpečně zaparkovat nebo je poblíž autobusová, tramvajová, případně trolejbusová zastávka. Jazykové kurzy Ostrava jsou nejčastěji situovány do centra Ostravy, kde je dobrá dopravní dostupnost. Například jazyková škola 1st English je nachází na Nádražní ulici poblíž Divadla Jiřího Myrona.

Zvažte možnost studovat angličtinu online

Nemáte-li čas dojíždět na kurzy, můžete zvážit výuku online. Angličtina online má jisté výhody. Učit se můžete z pohodlí domova nebo vaší kanceláře a nemusíte nikam dojíždět. Každá jazyková škola Ostrava má jiné podmínky, například již zmíněná 1st English nabízí angličtinu online přes Skype, přičemž vy si určíte čas výuky.

Nyní víte vše potřebné k tomu, abyste si mohli vybrat tu nejlepší jazykovou školu. Začít můžete průzkumem na internetu, stačí do vyhledavače zadat „angličtina Ostrava“ a pak dále postupovat podle našeho článku. Doufáme, že vám náš článek pomůže a vaše angličtina bude jen a jen lepší.Zanechat odpověď

Kolik je 7 + 3 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: