Je vaše vozidlo na zimu připravené?

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Podzim se pomalu chýlí ke konci a zima se začíná pořádně hlásit o slovo. Nepodceňte tedy přípravu vašeho motorového vozidla a vyvarujte se tak obtížnostem, na které byste v mrazivých dnech mohli snadno narazit. V tomto článku vás v několika bodech seznámíme s věcmi, na které byste si měli dát největší pozor.

Sněhové řetězy

Pokud se pohybujete v komplikovanějším terénu, obzvláště pak v horských oblastech, určitě neopomeňte nasadit sněhové řetězy. Sněhové řetězy se nasazují na hnaná kola což bývají ve většině případů ty přední. Dopředu si zjistěte rozměry vašich kol, jelikož sněhové řetězy se umisťují po celém obvodu kola.

Zimní pneumatiky

Přezutí letních pneumatik na zimní je naprosto klíčová věc, kterou byste měli udělat jako první. Zimní pneumatiky obsahující měkkou směs, která zlepšuje ovladatelnost vašeho vozidla. Dejte si pozor na hloubku vzorku, který by měl dosahovat alespoň čtyř milimetrů. Cena zimních pneumatik se pohybuje okolo čtrnácti set korun a více a pakliže se neřadíte mezi domácí kutily, výměna v autoservisu vás vyjde na pětistovku.

Nemrznoucí směsi

Nezapomeňte dbát na kontrolu hladiny elektrolytu v akumulátoru a dbát na nemrzoucí kapalinu do ostřikovačů. Doporučujeme také rozmrazovač zámků, který se vám může hodit pokaždé, když se vrátíte v obzvláště mrazivém dni k autu. Zjistěte si také bod varu brzdové kapaliny a bod mrznutí chladící kapaliny (u té se většinou pohybuje okolo 25° C). Pokud budete vaši zimní přípravu brát vážně, určitě se vám vyplatí nákup speciální folíe proti námraze nebo přípravky proti námraze oken.

Smetáčky, lopatky, škrabky a další

Ač se můžou jevit jako maličkosti, mohou vám značně ulehčit situaci. Proto určitě myslete také na to, aby součastí vaší výbavy byla také šrabka na led, lopatka, smetáček nebo gumové podlážky které mohou posloužit třeba pro nouzový odjezd. Zkontrolujte také světla pro denní svícení, jelikož v zimě se zhoršuje viditelnost.

 

 

 

Zanechat odpověď

Kolik je 12 + 12 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: