Je vhodnější soukromý učitel nebo jazyková škola?

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Dali jste si předsevzetí na nový rok naučit se anglicky nebo jste si jen usmysleli, že zdokonalíte své jazykové znalosti? Pokud ano, určitě přemýšlíte, zda zvolit soukromého učitele, kurzy angličtiny online nebo se přihlásit do jazykové školy. V tomto článku vám přinášíme porovnání obou variant a jejich hlavní pozitiva a zápory.

Jazykové školy

Jazykové školy nemusí vyhovovat všem. Kolektivní způsob výuky může posunout, motivovat, ale v některých případech také zpomalovat v rozvoji. Záleží na povaze, zkušenostech a vědomostech každého jednotlivce. V kolektivu se můžete navzájem porovnávat, pomáhat si a motivovat se ke studiu. Pokud máte pocit, že vás kolektiv spíše brzdí, je na čase se přesunout do pokročilejší skupiny nebo zvolit jiný způsob studia.

Jazykové kurzy většinou nejsou pořádány ve velkém množství lidí, a to kvůli efektivnosti a účinnosti. Jedná se o menší skupiny čítající kolem 6-15 lidí. Tyto počty jsou individuální a liší se. Jazykové školy pořádají kurzy pravidelně, vždy v určité dny a předem dané hodiny. Velkým plusem je také příjemná, přátelská atmosféra a možnost získání kontaktů a přátelství.

Angličtina online

Online kurzy anglického jazyka volí nejčastěji introverti nebo časově zaneprázdnění lidé, kterým umožňuje tento způsob výuky si rozvrhnout učení podle svých potřeb a časových dispozicí. Za hlavní výhodu tedy můžeme brát flexibilitu a pohodlnost. Angličtina online má ale i svá negativa. Jedná se zejména o lenivost ze strany účastníka. Ne každý se dokáže přinutit v domácím prostředí k učení. Je zde mnoho faktorů, které nás rozptylují. Doporučujeme tedy kombinovat vzdělávání online s docházením do kurzů angličtiny nebo za soukromým učitelem.

Soukromý učitel

Další možností studia jazyků je využití soukromého učitele. Jeho největší výhodou je  přizpůsobivost a individuální péče. Lektor může nastavit vhodné tempo, které bude studentovi vyhovovat. Jde o velmi efektivní způsob vzdělávání. Vy se plně soustředíte na lektora a lektor na vás. Nejsou zde žádní další lidé a můžete se plně soustředit sami na sebe.

Jazykové kurzy a angličtina Ostrava

Pokud chcete zkombinovat veškeré metody, nebo najít výuku angličtiny, kterou si budete moci přizpůsobit, vyhledejte kvalitní jazykovou školu. 1st English. Jazyková škola Ostrava, poskytuje firemní, individuální i skupinové kurzy angličtiny. U  individuálních jazykových kurzů si intenzitu, čas i den výuky určíte sami dle vašich preferencí. Skupinové jazykové kurzy Ostrava, které nabízí i 1st English, jsou pro 3-5 lidí a v ceně kurzu mohou být zahrnuty veškeré studijní materiály, vynikající občerstvení, e-learningový kurz a další.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli variantu, věříme, že vás výuka bude bavit a v průběhu kurzu neztratíte počáteční nadšení.

Zanechat odpověď

Kolik je 15 + 3 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: