Kotvičník zemní – tribulus terrestris

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Tribulus terrestris – kotvičník zemní hrál po staletí zásadní roli v ajurvédské, čínské a evropské medicíně. V ajurvédské a čínské medicíně se používal jako lék na močové, reprodukční problémy a únavu. Podobně v Evropě byl kotvičník zemní používán k řešení problémů s močením, reprodukcí a jako prostředek pro zlepšení nálady. Muži si tuto bylinu cení pro svou schopnost stimulovat produkci hormonů. Na základě tohoto účinku se stal oblíbeným doplňkem pro sportovce.

Kotvičník zemní řeší některé mužské problémy

Kotvičník zemní při řešení mužských problémů přitahuje velkou pozornost současné západní medicíny. V tradiční medicíně podporuje bylina mužskou plodnost, zvyšuje sexuální aktivitu, upravuje funkci močových cest a libido. Některé zdroje dokonce nazývají kotvičník zemní přírodní afrodiziakum nebo přírodní viagra.

Jak funguje Tribulus terrestris …

Výzkumníci v něm identifikovali přirozeně se vyskytující steroidní sloučeniny. Tyto furostanolové saponiny stimulují produkci testosteronu potlačením přirozených hormonálních receptorů. Výsledkem je produkce většího množství luteinizačního hormonu (LH), který naopak povzbuzuje tělo, konkrétně Leydigovy buňky, aby se vytvořilo více testosteronu. Nedávná studie ukázala, že kotvičník zemní přispěl ke zvýšení hladiny testosteronu u mužů trpících nízkým obsahem testosteronu. Další studie prokázala „vynikající výsledky“ při omlazení počtu spermií.  Navíc vám bylina pomůže s kocovinou nebo s jarní únavou.

Ženy a účinky kotvičníku zemního

I ženám se tato rostlina doporučuje. Zvyšuje hladinu estrogenu, čímž se zvýší jejich sexuální apetit, zlepšuje paměť a odbourává již výše zmíněnou únavu. Určitě by si měly vyzkoušet kotvičník zemní ženy s klimakterickými příznaky, pomůže vám s nadváhou, změnami nálad, nespavostí, návaly horka apod. Tuto bylinu si můžete vypěstovat sami na zahrádce. Pakliže máte zájem o sazenice či usušený kotvičník zavítejte na stránky webu www.kotvicnik-zemni.cz.

 

Zanechat odpověď

Kolik je 3 + 9 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: