Kouření e-cigarety – jaké jsou výhody a nevýhody

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Kouření elektronických cigaret získává každý rok na stále větší oblíbenosti. Kouzlo kouření e-cigaret již objevili jak kuřáci v zahraničí, tak u nás. Objem prodaných elektronických cigaret, stejně jako jejich náplní (e-liquidů) stále stoupá. Jestliže jste i vy propadli tomuto zajímavému trendu, nepřestávejte číst tyto řádky, na kterých se dozvíte, jaké jsou stinné a světlé stránky kouření e-cigaret.

Začněme jako první výhodami. Mezi největší z nich patří stoprocentně nemalá finanční úspora. Koupě značkové e-cigarety představuje jednorázovou záležitost a rozhodně nezruinuje váš rodinný rozpočet. Třeba taková elektronická cigareta Joyetech eGo-CC vás přibližně vyjde na 1000 Kč. E-liquidy do elektronických cigaret jsou poté záležitostí pár desetikorun. Samozřejmě ani e-cigarety a jejich součástky nevydrží navěky, náklady, které je nutno pro užívání e-cigarety obětovat, jsou však značně nižší oproti nákladům na kouření klasických cigaret.

Další nespornou výhodou je možnost snadné regulace obsahu nikotinu, který do svého těla vpravujete. Existují zpravidla 3 typy e-liquidů, které obsahují buďto vysoký, střední nebo nízký obsah nikotinu. Zakoupit ale můžete též e-liquid se zajímavou příchutí bez obsahu nikotinu, který kouření e-cigaret pozvedne na zajímavější úroveň. Další výhodou je nepochybně také absence zapáchajícího kouře, kterým kuřáci obtěžují své okolí a nejbližší. Kuřák elektronické cigarety vydechuje výlučně vodní páru, která může být navíc příjemně navoněna nějakým z ovocných nebo jiných e-liquidů.

Ovšem ani elektronické cigarety nepřinášejí jen samé výhody. Zásadní nevýhodou je skutečnost, že si musíte dávat značný pozor na to, ať nezakoupíte napodobeninu náplně do e-cigarety anebo samotné cigarety. Takový padělek by totiž mohl být i životu nebezpečný. Proto raději vždy vybírejte elektronickou cigaretu včetně příslušenství pouze u ověřených prodejců, kteří se mohou prokázat platnými certifikáty.


Zanechat odpověď

Kolik je 4 + 3 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: