Léčba gynekomastie u mužů

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Víte že gynekomastie postihuje v dospělé populaci až 40% mužů? Jedná se o jednostranné nebo oboustranné zvětšení prsní žlázy. V takovém případě zde vzniká riziko rakoviny prsu. Zvětšení mužských prsou se dá naštěstí v dnešní době řešit. Kontaktujte kliniku Laser Esthetic a sjednejte si nezávaznou schůzku s našimi odborníky.

Není vždy nutností řešit gynekomastii chirurgicky. Někdy postačí i hormonální léčba. V případech, kdy tato varianta nezabere, přichází na řadu operace. Lékař vám však nejdříve důkladně vysvětlí celý postup operace a zodpoví vaše dotazy. Při operaci dochází k odebrání zvětšené prsní žlázy a odsátí tuku z okolí. Cena operativního zákroku v celkové anestezii je 25.500 Kč.

Dbejte pokynů lékaře

Po zákroku je nutná jednodenní hospitalizace, kde budete pod dohledem lékaře a zkušené sestry. Následně je pak nutný alespoň týden v domácím ošetřování. Pokud sportujete, je důležité vědět, že sport je možný nejdříve 2 měsíce po operaci. Pro rychlé a správné hojení je také nutné nošení hrudní bandáže, která eliminuje otok. Neváhejte a sjednejte si schůzku s našimi odborníky.

Zanechat odpověď

Kolik je 6 + 4 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: