Letní dovolená v Chorvatsku

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Spousta ostrovů, palmy, dlouhé promenády, krásné čisté moře, oblázkové pláže to je Chorvatsko. Vodice je jedno z nejznámějších chorvatských letovisek, tak proč nevyrazit právě tam.

Město Vodice má přibližně 5000 obyvatel a je velmi oblíbenou přímořskou destinací. Vodice nabízí spoustu zábavy a sportovních aktivit. Vodice leží přibližně 11 km od Šibeniku, v těsné blízkosti Jadranské magistrály. Díky občanské iniciativě Tisíc palem se ve městě setkáte s bohatou městskou vegetací. Místní občané v rámci této akce pravidelně vysazují palmy, které jsou chloubou a ozdobou zdejšího nábřeží a patří k těm nejkrásnějším na severu Dalmácie.

Vodice se dělí na dvě hotelová střediska:

-          zalesněný poloostrůvek Punta

-          areál kolem hotelů Imperiál a Olympia

Příjemné romantické procházky Vám zaručí dlouhá promenáda vinoucí se podél celého pobřeží Vodice.

Historie města

V západní části Vodic můžete navštívit druhý z místních kostelů. Gotický kostel sv. Kříže, který pochází ze 17 stol., sloužil původně pouze jako farní kostel, složí v současnosti i jako hřbitovní.

Město bylo v minulosti velmi dobře opevněno a stalo se tím velmi bezpečným útočištěm pro jeho obyvatele, před nájezdy Turků. Z celého opevnění se bohužel zachovala pouze třípatrová obranná Čarićova věž ze 16.stol, která se nachází v centru města, v blízkosti barokního kostela Nalezení sv.Kříže, který byl postaven v polovině 18. stol.

Koupání

Ve Vodici na Vás čeká velmi pěkně upravená oblázková pláž tzv. Modrá pláž (Plava plaža). Celá pláž měří asi 4 km. Vede od  Tribunje až k hotelu Punta. Tato pláž byla oceněna modrou vlajkou. To je nejvyšší možné ocenění pláže, které je možné v Chorvatsku získat. Všechny místní pláže se pozvolna svažují do moře a jsou tedy vhodné i pro děti

Výlety do okolí

Kromě sportovního vyžití (potápění, vodní lyže a skútry, windsurfing, jachting, tenis, fotbal, basketbal, volejbal, stolní tenis, minigolf, tobogan na pláži, cyklistické stezky do okolí) a zábavy (diskoterasy a diskokluby, kasino, noční bary), nabízí Vodice i širokou paletu výletů do okolí.

Možné výlety do okolí:

Užijte si příjemnou dovolenou ve Vodici.Zanechat odpověď

Kolik je 2 + 11 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: