Letošní charitativní sbírka JCDecaux připomíná, že k pomoci potřebným někdy stačí málo

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Již druhý ročník sbírkové akce, tentokrát pod názvem „Někdy stačí málo, daruj, co nenosíš“, pořádá společnost JCDecaux. Akce proběhne pod záštitou Petra Dolínka, náměstka primátorky hl. města Prahy a Daniela Hodka, radního hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky, ve dnech 24. a 25. srpna 2016 na zastávkách MHD Dejvická, Luka, Náměstí Míru, Pankrác a Vysočanská, na které budou moci lidé přinést oblečení, obuv a toaletní potřeby. Ty budou darovány Armádě spásy.

„Heslem letošního ročníku je Někdy stačí málo. Chtěli jsme tím lidem připomenout, že k pomoci potřebným lidem stačí opravdu málo, v našem případě staré a nepotřebné oblečení, které máme na dně skříně snad všichni,“ říká Pavel Slabý, ředitel společnosti JCDecaux.

Sběr opět organizují na zastávkách zaměstnanci JCDecaux, kteří si od lidí dary převezmou a naloží do přistavených dodávek. Následně se vše předá do rukou Armádě spásy. Společnost JCDecaux kromě vkladu v podobě pracovníků, vozů a logistiky podpoří organizaci i finančně. „JCDecaux navíc za každý naplněný vůz daruje Armádě spásy 2 500 Kč. V rámci minulého ročníku darovali Pražané 1,5 tuny oblečení a my jsme tak přispěli navíc částkou 40 000 Kč,“ připomíná loňský ročník Pavel Slabý.

„Charitativní akci tohoto typu opět moc rádi podpoříme. Je velmi pozitivní vidět firmy i jednotlivce aktivní v oblasti sociálních služeb a pomoci druhým,“ vyjadřuje podporu Daniel Hodek, radní hl. m. Prahy, a dodává: „Jsem si jistý, že i letos přijde pomoci mnoho Pražanů.“

Na vybraných zastávkách Dejvická (bus směr Veleslavín), Luka (bus směr Motol), Náměstí Míru (vedle tramvajové zastávky směr z centra), Pankrác (bus ul. Na Pankráci směr Budějovická) a Vysočanská (bus směr Prosek) budou ve dnech 24. a 25. srpna, vždy od 7:30 do 17:30 hodin, čekat vozy JCDecaux a odpovědní zaměstnanci. Tyto zastávky budou pokryty kartonovým polepem s logem akce, na stříšce balonkem a vedle zastávky bude umístěna kartonová krabice, do které bude moci dary odevzdat.

„Jsem velmi rád, že je možné zastávky MHD využít také pro dobrou věc a věřím, že naši cestující této možnosti, jak pomoci druhým, jistě využijí,“ říká Petr Dolínek, náměstek primátorky pro oblast dopravy.

„Velmi si vážíme pomoci a moc nás potěšilo, že se do loňského prvního ročníku sbírky JCDecaux zapojilo tolik Pražanů, kteří nám věnovali celkem 1,5 tuny oblečení, obuvi a dalšího textilu, který jsme postupně rozdělili mezi potřebné,“ říká Lenka Sadilová, ředitelka Centra sociálních služeb B. Bureše, které provozuje Armáda spásy.

Sběr se i letos týká dámského a pánského oblečení, obuvi, ložního prádla, polštářů a přikrývek, ručníků i kosmetických a toaletních potřeb, jako jsou například mýdla, šampony, dámské hygienické potřeby či pomůcky na holení. Prosíme, aby veškerý darovaný textil byl čistý a suchý. Vítáno je zejména teplé oblečení, ponožky a obuv pro zimní období.

Více o akci informují webové stránky www.nekdystacimalo.cz a v ulicích Prahy plakáty, na které mohou lidé narazit na reklamních nosičích JCDecaux.

Informace o akci (www.nekdystacimalo.cz)

Termín:

 • 24. a 25. srpna 2016 od 7:30 do 17:30 hodin

Co je možné darovat:

 • dámské a pánské oblečení
 • ložní prádlo
 • polštáře a přikrývky
 • ručníky
 • obuv
 • kosmetické a toaletní potřeby

Dary je možné přinést na vybrané zastávky MHD:

 • Dejvická (bus směr Veleslavín)
 • Luka (bus směr Motol)
 • Náměstí Míru (vedle tram zastávky směr z centra)
 • Pankrác (bus ul. Na Pankráci, směr Budějovická)
 • Vysočanská (bus směr Prosek)

 

Společnost JCDecaux je světovým lídrem v oblasti venkovní reklamy a spolehlivým partnerem více než 3700 měst po celém světě, ve kterých buduje a spravuje městský mobiliář. Od roku 1994 provozuje městský mobiliář v Praze a zajišťuje kvalitní služby jako je výstavba a údržba zastávek MHD, odpadkových košů a veřejných toalet. V mnoha světových metropolích provozuje také samoobslužný systém jízdních kol. V loňském roce společnost oslavila 50 let své existence.

JCDZanechat odpověď

Kolik je 13 + 7 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: