Lyžování Wilder Kaiser Brixental

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Vůbec největší ze všech lyžařských oblastí u našeho jižního souseda Rakouska, region Wilder Kaiser – Brixental, byl opakovaně vyhodnocený jako jedna z nejlepších možností lyžování v celé zemi. K hlavním devizám oblasti Wilder Kaiser – Brixental patří zejména široká nabídka sjezdovek a jejich pravidelná úprava a údržba. Body získává oblast SkiWelt, což je jméno, pod kterým bývá propagována, i za své přepravní kapacity. Ty jsou koncentrovány kolem moderních a velkokapacitních lanovek a vleků.

Oblast byla oceněna i za pestrou nabídku zábavy a možností lyžování rodin s malými dětmi. Stejně tak si tady na své přijdou i pokročilí sjezdaři či snowboardisté a freerideři. Nezanedbatelná je též nabídka možností běžeckého lyžování. A jen jako pomyslná třešnička na dortu pak byly uvedeny široké možnosti bezplatného parkování u centrálních lanovek a také možnosti vyžití a zábavy po lyžování.

Milovníci sjezdového lyžování, kteří se vypraví právě do oblasti Wilder Kaiser – Brixental, se budou moci těšit na téměř stovku lanovek a vleků a bezmála 300 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. K bezchybné infrastruktuře pak samozřejmě patří i 90% pokrytí zdejších sjezdovek zařízeními k výrobě technického sněhu. V nabídce sjezdového lyžování nechybí ani několik freeridingových terénů. Milovníci adrenalinu se v oblasti SkiWelt mohou těšit na necelých 20 kilometrů tras pro lyžování ve volném terénu. Snowboardisté a příznivci freestyle pak mohou otestovat své lyžařské schopnosti a dovednosti hned ve třech funparcích.

K dalším možnostem zábavy a vonočasových aktivit patří již zmiňované běžecké stopy. Rodiče s dětmi pak určitě ocení možnost jít večer sáňkovat na několik speciálních sáňkařských drah. Kdo si chce odpočinout a v klidu zrelaxovat v zasněžené zimní krajině, může se vydat na krátkou procházku či dlouhou túru po několika desítkách kilometrů značených turistických stezek pro zimní turistiku.

Lyžařská oblast Wilder Kaiser – Brixental získává stále větší popularitu i mezi rodiči s malými dětmi. Hlavními důvody jsou zejména vysoký počet lyžařských škol a školiček, v nichž se budou kvalifikovaní instruktoři vašim dětem věnovat s maximální péčí. K dispozici je spousta dětských vleků a ti nejmenší pak mohou trávit čas v dětských klubech.

Zanechat odpověď

Kolik je 2 + 11 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: