Na lyžování do Apriky

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Aprica nabízí mnoho příležitostí k prožití skvělé zimní dovolené. Je možné tu využívat tři navzájem napojené lyžařské areály. Jde o Baradello, Palabione a Magnoltu. V oblasti Aprica se lyžuje na severních sjezdovkách nad městem. Z toho důvodu tady sníh vydrží po celou sezónu až do jara.

Ti nejmenší lyžaři mají v Aprice k dispozici oddělené dětské lyžařské terény. Přepravu zde zajišťují kouzelné koberce a také čtyřmístná lanovka. Lyžařský areál Aprica má v nabídce modré terény, vhodné pro méně zkušené lyžaře. K nejoblíbenějším tratím v Aprice se řadí Superpanoramica. Sjezdovka měří 6 kilometrů a bezpochyby bude vyhovovat všem začátečníkům. Samozřejmě nemohou chybět ani náročnější červené. Ti nejlepší jezdci se pak mohou těšit na pár černě značených tratí. Tou nejznámější je v Aprice trať jménem Magnolta.

Lyžařský areál Aprica jsou celkem přes 50 km pečlivě upravených lyžařských terénů. Během zimy si tu turisté vychutnávají tratě se spoustou sněhu a slunečního svitu.

Region Aprica znamená též mnoho možností, jak si užít volný čas po lyžování. Dobře se najíst se dá v některé z mnoha restaurací, nabízející jedinečnou italskou kuchyní. Kdo má po dni na svazích ještě spoustu sil, může zajít například na venkovní ledovou plochu. Navštívit se dá i sportovně – relaxační areál s krytým bazénem, saunou a lázeňskými službami. Vyznavači noční zábavy se mohou zastavit v bary nebo na diskotéce. To vše je navíc v Aprice za příznivé ceny.

A proč je Aprica tolik oblíbená? Jde o malebné lyžařské středisko, které je ideální ke strávení nezapomenutelné zimní dovolené. Leží na severu Itálie, v regionu Lombardie. Východně odtud se rozkládá horské sedlo Passo Tonale. A do St. Moritz ve Švýcarsku je to odsud asi 40 km.

Oblast Aprica patří k nejvýznamnějším zimním střediskům severní Itálie. Z Prahy je to do Apriky přibližně 760 km. Severní cíp Itálie je dobře připraven na všechny příznivce zimních sportů. Množství slunečných dnů, kvalitní lyžování, proslulé aprés – ski a široké možnosti ne pouze aktivní relaxace po dni lyžování. To všechno je ke všemu možné pořídit v Aprice za dobré ceny.

Jedinci, kteří hledají zimní lyžařskou dovolenou, se zajímají, na jakých sjezdovkách se v Aprice lyžuje, jestli jsou dostatečně široké a jak je to s přípravou sjezdovek po lyžování. V Aprice je přes pět desítek kilometrů sjezdovek od mírných modrých přes příjemně klopené červené až po strmější černé. Dokonce se tu dá provozovat freeride. Na sjezdovkách je vždy dost místa a i začátečníci nebo rodiny s dětmi si tady v pohodě skvěle zalyžují.

Zanechat odpověď

Kolik je 15 + 3 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: