Neznámá i známější chorvatská letoviska pro váš last minute odpočinek

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Ačkoli prázdniny skončily před několika dny, řada z nás odkládá letní dovolenou u moře na sklonek léta. Jde spíše o termíny v průběhu měsíce září. Pokud patříte i vy mezi ty, kteří si zaslouženou dovolenou zatím ještě nevybrali, a zároveň čekáte na nižší ceny zájezdů, máme pro vás tři atraktivní tipy v Chorvatsku. Jedním z nich je dovolená v nepříliš známém letovisku Trogiru, druhým pak žádaný odpočinek na Makarské a třetím neméně oblíbeným letoviskem, kde si užijete výbornou dovolenou i na konci léta, je Omiš. Tak se společně s námi nalaďte na tu správnou „last minute“ vlnu.

Jako první si představíme překrásné historické město Trogir, které uchvátí všechny milovníky starobylých památek. Město Trogir je zároveň také okouzlujícím přístavem nacházejícím se mezi chorvatskou pevninou a tajemným ostrovem Čiovo. Díky svému jedinečnému historickému rázu si Trogir v roce 1997 dokonce vysloužil zápis do prestižní listiny organizace UNESCO. Tato okouzlující destinace je obzvlášť vhodná pro milovníky archeologických památek, ale I památek přírodních a kulturních. Mimo to se zde nachází též jedna překrásná marina a spousta menších soukromých pláží. Ubytování v Trogiru je možno zařídit v několika hezkých hotelech, apartmánech nebo u místních.

Druhou neméně zajímavou destinací, která je ideální pro vaši last minute dovolenou, je Makarská riviéra. Toto atraktivní letovisko ve Střední Dalmácii si oblíbili dovolenkáři z celého světa. Proto je zde během letní sezóny takřka k nehnutí. Právě proto se na Makarskou vyplatí vyrážet zejména na sklonku léta během posledních last minute termínů v září. Toto idylické letovisko je doslova jako stvořené pro odpočinek, dlouhé procházky a ochutnávání místních dobrůtek. Ubytovat se je možno v luxusních hotelech, perfektně vybavených apartmánech i ve vilkách v soukromí.

Poslední chorvatskou destinací, na které je možno vychutnat si okouzlující dovolenou, je letovisko při ústí významné řeky Cetiny Omiš. Omiš se nachází ve Střední Dalmácii přibližně 26 kilometrů od Splitu. Toto významné letovisko má co nabídnout všem milovníkům památek, historických atrakcí, ale i těm, kteří milují aktivní trávení odpočinku na výšlapech anebo pod mořskou hladinou. Též zde se můžete pohodlně ubytovat v luxusních hotelových komplexech, apartmánech a dokonce i soukromých robinsonádách.

Zanechat odpověď

Kolik je 13 + 5 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: