O čem ženy sní – díl první

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Erotické fantazie mají svůj vývoj v čase. V dospívání si dívka představuje milování s vytouženým (neexistujícím) princem, nebo jak současná generace říká – „panem Dokonalým“. S přibývajícími zkušenostmi (a zklamáními) nabývají sny reálnější podoby, rozumnější ženy si stanoví „nepodkročitelné“ minimum týkající se hygieny, vztahu k práci a ekonomickému zabezpečení. Avšak těžko říci, o kolik slevují (zdali vůbec) z představ o fungování vztahu, včetně sexu. V době hledání partnera je erotická fascinace jedním z hlavních kriterií, v počátcích vztahu pomáhá překonat mírná rozčarování. Po patnácti letech vztahu bývá sexuální život sám rozčarováním. Mnohdy.

Kdy mají ženy chuť na sex?
Špatně položená otázka. Měla by znít: S kým mají ženy chuť na sex? Nejčastějším a hodně rozšířeným mýtem je vztah hormonů k sexuální apetenci žen. Traduje se, ačkoli to nikdy nebylo prokázáno, že největší chuť na milování mají ženy uprostřed menstruačního cyklu, tedy v době předpokládané ovulace. Na tomto faktu byla postavena i anketa na jednom internetovém portále. Předpoklad nebyl zcela potvrzen. Stejné procento žen, které souhlasily s tvrzením, že hormonální stav ovlivňuje jejich chuť se milovat, prohlásilo, že se mají chuť milovat stále. Nejvíce žen však udávalo, že jejich sexuální touha záleží na chování partnera.

Ideální sexuální partner?
Většina žen žijících v (alespoň částečně) funkčním vztahu si přeje milovat se se svým partnerem. Z dostupných výzkumů vyplývá, že ženy si nejčastěji představují sex se svým partnerem, ovšem jinak, než probíhá obvykle. Ženy by se rády milovaly odvážněji, na jiných místech, možná i na veřejném prostranství, kde hrozí, že je při tom někdo odhalí. Dost často se v ženských snech objevují i sexuální hrátky s jinými ženami. Nejde o homosexualitu, jak se mnohé bojí, ale spíš o touhu po porozumění, pohlazení a lásce. To v mužských sexuálních snech a představách hrají hlavní roli většinou anonymní partnerky. Je to logické: Mužům stačí ke vzrušení jakékoliv vizuální podněty, ženy potřebují být milovány. Nebo to chtějí alespoň slyšet.

Funguje to trochu jako podle aforismu Oscara Wilda: „Muž má jedinou lásku – svět. Žena má jediný svět – lásku.

Zanechat odpověď

Kolik je 10 + 9 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: