Odkud k nám přišla káva?

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Snad nikdo nepochybuje o tom, že je káva světově nejoblíbenějším nealkoholickým nápojem. Její magická síla nabíjí naše tělo, jsme po ní vstřícnější, komunikativnější a veselejší. Podíváme-li se na internet, nemusíme vyrážet do obchodů zaměřených na prodej tohoto exkluzivního moku, stačí se zaměřit na e-shop s kávou jako např. Skvělá-káva.cz a lahodné atraktivní značky si můžeme vychutnat v klidu domova. Už jste vyzkoušeli Attibassi, Barberu anebo Brisot? Je to procházka růžovým sadem.

Historie kávy jako na dlani

Zpátky k historii kávy. Není přesně jisté, odkud vlastně pochází, ale badatelé se domnívají, že z Etiopie z provincie Kaffa. V této lokalitě najdeme i dnes divoce rostoucí keře, což je naprosto dynamické. V období 13. – 14. století byly keře kávovníku odtaženy válečníky do Jemenu. Zdejší lidé je vysazovali terasovitě na pole. Káva se zpočátku pěstovala pouze na Arabském poloostrově, a to až do 18. století. Pěstování kávy bylo výsadou a plynul z toho výborný zisk, proto se nesměla vyvážet mimo Arábii. Naštěstí se podařilo Holanďanům přivést na počátku 17. století zelená kávová zrna a započalo se pěstování kávy i v dalších oblastech, Ceylon, Indie, Jáva. V roce 1720 dovezl v tajné misi Francouz Chevalier Gabriel Mathieu de Clieu na Martinique první keř kávovníku. Obliba kávy stoupala, zavítala do Brazílie, dále do Anglie, Španělska, Egypta, Cařihradu. V Turecku se stalo pití kávy doslova národní zvyklostí. A na závěr. První kavárna byla v Praze otevřena 19714 pod malostranskou Mosteckou věží. Jejím majitelem a provozovatelem byl Arab z Damašku, kterému se přezdívalo Jiří Theodat.

Ochutnejte vůni všech světových stran

Nespokojte se jen tak s něčím? Udělejte si s pití kávy také svůj rituál, u kterého si odpočinete a naberete nové síly. Pořiďte si šálky na kávu, pody, kávovary a příslušenství. Nezapomeňte na chemii do kávovarů a další důležité náležitosti, které najdete v e-shopu www.skvela-kava.cz.

 Zanechat odpověď

Kolik je 10 + 12 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: