Operace očí metodou PRK

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Operace očí je asi jedním z nejčastěji vyhledávaným zákrokem z oblasti medicíny. Očními vadami trpí spousta klientů, a řada z nich uvažuje o laserové operaci očí metodou PRK. Zjistěte více o této operaci!
operace očí je pro Vás dost možná nejzásadnějším rozhodnutím ve Vašem životě. V současné době, vzájemně s rozvojem femtosekundového laseru, dochází ke zvýšené poptávce po zákroku s označením PRK, který řeší krátkozrakost, dalekozrakost ale také astigmatismus. Princip metody PRK spočívá v přetvarování povrchu rohovky laserovým paprskem. Tento zákrok způsobí změnu lomivosti rohovky, která se u krátkozrakosti zploští, u dalekozrakosti sestrmí a u astigmatismu upraví původní rozdílné poloměry zakřivení. laserová operace očí metodou PRK je vhodná zejména pro pacienty, kteří trpí nízkou či střední krátkozrakostí/dalekozrakostí nebo pro ty s nižším a středním stupněm astigmatismu. Metodu PRK lze také uplatnit u pacientů, kteří nemohou podstoupit operaci očí metodou LASIK. Nespornou výhodou metody PRK je její ambulatní provádění. Průběh operace trvá necelých 10 minut a pacient po jejím provedení může opustit kliniku. K obnově zraku dochází zpravidla během několika dní. Pacient bezprostředně po zákroku však vidí dostatečně pouze se zamlžením. U drtivé většiny pacientů dochází k finální stabilizaci zraku během 2 až 4 měsíce po provedení zákroku. U naprosté většiny pacientů se provádí metoda PRK jedenkrát, u některých pacientů však může dojít k doplňujícím zákrokům pro maximalizaci efektu.
Kde můžete operaci metodou PRK podstoupit? Na serveru operace-oci.VyberuSi.cz si můžete prohlédnout oční kliniky praha, v Brně, a dalších velkých českých městech. Na výše zmíněných internetových stránkách naleznete kromě výpisu a doporučení klinik také zajímavé informace, postřehy odborníků a uživatelskou diskuzi na téma operace očí.Zanechat odpověď

Kolik je 13 + 6 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: