Památky Bohdaneče: cestujte časem a prozkoumejte historické skvosty

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Bohdaneč je obec plná života a zajímavostí. Jeho historie sahá daleko do minulosti – dokonce až do 13. století. Na každém kroku zde narazíte na pamětihodnosti, jako je kostel či kaple. Kulturně bohatý program přináší různorodé akce pro návštěvníky i místní obyvatele.

Při návštěvě Bohdanče nezapomeňte navštívit turistické trasy vedoucí okolo rybníčků a lesních cest s výhledem na okolní krajinu. Pokud máte rádi aktivní odpočinek spojený s poznáním místní historie a kultury, pak je Bohdaneč tím správným místem, kam vyrazit na výlet.

Historie a památky obce:

Bohdaneč je obec s bohatou historií a mnoha památkami, které stojí za to navštívit. Jeho historie sahá až do poloviny 13. století, kdy ji koupil želivský opat Heřman. Během staletí prošla obec mnoha změnami, ale vždy si uchovala svůj jedinečný charakter a atmosféru.

Mezi nejznámější památky Bohdaneče patří Kostel Zvěstování Panně Marii, který je považován za jeden z nejcennějších gotických kostelů ve středních Čechách. Jeho vznik se datuje do druhé poloviny 13. století a dnes představuje krásný příklad gotické architektury s nádherným interiérem.

Kromě kostela stojí za pozornost také osada Ostrov s raně barokním zámečkem, který byl v letech 2007-2008 rekonstruován se zachováním původních historických prvků. V areálu se nachází největší soukromá sbírka historických venkovských oděvů a lidových krojů v České republice.

Aktuální program akcí naleznete na facebookové stránce obce.

Zanechat odpověď

Kolik je 3 + 3 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: