Plakáty aneb zkrášlete si pokoj

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Určitě se najde spousta lidí, kteří plánují výzdobu svého pokoje. Pokud se řadíte mezi ně, pravděpodobně vás napadlo koupit si nějaké plakáty. Plakáty jsou v dnešní době jednou z nejčastější formy výzdoby pokojů, kluboven nebo podniků. Jak takový plakát správně pověsit, aby se neponičil? Které plakáty patří v dnešní době mezi ty nejoblíbenější? Máme pro vás několik typů!

Pokud už tedy máte výběr plakátů úspěšně za sebou, přichází na řadu jeho pověšení. To v mnoha případech může skončit nevítanou ,,nehodou,, v podobě natrhnutí plakátu, případně odloupnutí tapety. Jak tedy správně pověsit plakáty na zeď? Na začátek si řekněme, z čeho se plakáty vyrábí. V dnešní době už můžete koupit i samotné originály. Materiál plakátů většinou tvoří papír, avšak časté je i malířské plátno, které je takřka k nepoznání od originálu. Velké procento firem, jež tiskne plakáty nabízí také jejich kašírování a laminaci. Tyhle dvě procedury zajistí plakátu delší životnost a usnadňuje jeho pověšení – a to sice jednoduše na háček. Dalším důležitým faktorem je formát, který výrazně ovlivní jeho cenu. Jak tedy pověsit samotný plakát? Největší chybu uděláte, když plakát přilepíte lepidlem na tapetu. Můžete tak zdeformovat jak samotný plakát, tak také tapetu. Místo lepidla nebo lepící pásky tedy raději použijte připínáček, který vám udělá pouze nepatrnou dírku. Nejlepší možností je si plakát zarámovat, což může častokrát vytvořit dojem, že váš pokoj ozdobují obrazy na stěnu.

Ještě než si plakát pověsíte na zeď, budete se pečlivě zamýšlet, který by se do vašeho království hodil nejvíce. V dnešní době internetu můžete nalézt obrovské množství. V naší české kotlině jsou již nějakou dobu v oblasti dodavatele plakátů ustálené pojmy – mezi ně patří například postershop.cz, který si můžete pravidelně vybírat z nejnovějších a nejkvalitnějších témat. Pokud budete shánět výzdobu pro své nejmenší potomky, určitě zabrouzdejte do Dětské sekce nebo velmi populární Zvířata. Je vyzkoušeno, že právě tyto dvě kategorie mají děti rády nejvíce. Pokud patříte mezi dospělé jedince a chcete si prostě jen zkrášlit váš pokoj, bude pro vás vhodná sekce Města a stavby. Plakáty na nichž jsou zobrazené významné kulturní památky dodají vždy interiéru punc originality. Mezi další významnou kategorii patří bezpochyby Film a seriál. Filmové plakáty neboli postery mají za sebou bohatou kulturní historii. Jsou nedílnou součástí každého filmového počinu a často se stávají ikonami filmařského oboru. Níže uvedu žebříček 10-ti mých nejoblíbenějších filmových plakátů.

  1. Americká krása
  2. Moon
  3. Mechanický pomeranč
  4. Donnie Darko
  5. Pulp Fiction
  6. Reservoir Dogs
  7. Indiana Jones
  8. Godzilla
  9. Mlčení jehňátek
  10. Záhada v Blair Witch

 

Zanechat odpověď

Kolik je 9 + 12 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: