Počítačový virus, který může ohrozit kardiostimulátory

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Technika

Jack byl jen jedním z vystupujících na konferenci, kde předvedl video, jež zatím nechce uvést na veřejnosti, protože by pak byl jmenován výrobce onoho kardiostimulátoru. Ale možná že je právě teď čas jmenovat a obvinit, protože tohle je hodně děsivá věc!

Jack se snaží upoutat pozornost, aby výrobci lékařských přístrojů zabudovávaných do lidských těl zvýšili jejich bezpečnost. Jestli zatím neupoutal jejich pozornost, pak vězte, že míříme k zákeřnému softwaru, který může vraždit. Krom dálkového přenastavení kardiostimulátoru tak, aby vyslal smrtící šok, demonstroval Jack i to, jak může přepsat firmware – stálý program zabudovaný v těchto zařízeních.

Hacknuté srdce

Jack také tvrdí, že je možné nahrát škodlivý firmware na servery, odkud bude napadat kardiostimulátory a implantované defibrilátory (ICD). „Potenciálně se tu zabýváme počítačovým virem se schopností spáchat hromadnou vraždu,“ prohlásil Jack. „To je dost děsivé.“ Podle Jacka by tyto útoky byly jako „anonymní vražda“. Zabiják by nepotřeboval jinou zbraň než laptop a vražda by po sobě nenechala žádné hmatatelné stopy ani vražednou zbraň.

Více se múžete dočíst v celém článku Počítačový virus, který může ohrozit kardiostimulátory . Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Technika.

Zanechat odpověď

Kolik je 5 + 6 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: