Populární Řecko

Diskuzní Fórum: CeskeForum

Populární destinace pro dovolenou Řecko se rozkládá na jižním cípu balkánského poloostrova. Geografická poloha tak návštěvníkům Řecka umožňuje koupat se hned ve třech mořích. Západní řecké břehy omývají vody moře Jónského, východní pobřeží pak vody moře Egejského. A konečně na jihu zasahuje řecká pevnina a ostrovy do vod moře Středozemního.

Hlavními lákadly, kvůli kterým turisté nejen z České republiky cestují během léta do destinací v Řecku, jsou v první řadě průzračně čisté moře a krásné pláže. Dalšími charakteristickými znaky Řecka jsou pak pohostinnost místních obyvatel, romantická atmosféra tradičních taveren a kavárniček a v neposlední řadě i milé obyvatelstvo.

Kdo se vydá na dovolenou právě do Řecka, může během svého pobytu v této jihoevropské zemi navštívit řadu přírodních zajímavostí a krás. Na výletech tady turisté budou moci navštívit staré pravoslavné kostely nebo se procházet skrze piniové háje. Zejména na řecké pevnině jsou pak k vidění krásně barevné pomerančové plantáže. Turisté, kteří zvolili pro svou dovolenou pevninské Řecko, obvykle rádi cestují alespoň na krátký výlet do bájného pohoří Olymp. Určitě každý již od základní školy ví, že právě v těchto horách sídlilo starověké božstvo, a v současnosti je skvělým místem pro vysokohorskou turistiku. Pohoří Olymp se totiž šplhá do nadmořské výšky bezmála třech tisíc metrů.

Řecko si svou oblibu získalo i svým stálým počasím. Však kdo by také chtěl absolvovat dovolenou, která by mu z většiny nebo dokonce celá propršela? Během letního období je řecká obloha většinou bez mráčku a horkého slunce si tady mohou turisté užívat celých 5 měsíců do roka.

Řecko však není ideální destinací pouze pro turisty, kteří si chtějí užívat svých zasloužených dnů volna a odpočinku na horké pláži na břehu šplouchajícího moře. Tato destinace totiž nabízí svým návštěvníkům třeba i možnost poznávat ty nejkrásnější a nejúžasnější památky starověku. Vždyť na řeckém území vznikaly první civilizace, ne jejichž základech staví současná evropská kultura. Na milovníky historie čekají v Řecku desítky a desítky více či méně zachovalých starověkých a středověkých památek.

Velkou výhodou pobytu v Řecku je i skutečnost, že zajímavé historické památky je možné obdivovat nejen na řecké pevnině, kde je situováno kupříkladu hlavní město Řecka Athény a další města, známá z dějepisu. I na ostrovech se do současnosti dochovala spousta staveb nebo jejich ruiny a zřícenin. Prakticky na každém z ostrovů, které jsou pro dovolenou u moře velice oblíbenými, je možné najít stopu z antiky nebo středověku. Dovolená na některém z řeckých ostrovů tak rozhodně neznamená, že by turisté současně s koupáním a sluněním nemohli poznávat a na vlastní oči prozkoumávat stopy dávné historie.

Zanechat odpověď

Kolik je 14 + 9 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: