Přírodní koupání nedaleko Prahy? To je jezero Lhota!

Diskuzní Fórum: CeskeForum
Chodníky v centru Prahy pod nátlakem sluníčka pálí do nohou. Je srpen, prahnete po radostném zchlazení, jenže představa koupání v přeplněných městských aquaparcích a bazénech vás ani trošku neláká. Voda by vás zchladila, ale zápasit v ní s ostatními nechcete. Vypadá to jako neřešitelná situace. Přitom necelých 25 kilometrů od centra Hlavního města je přírodní koupaliště – jezero Lhota – jež každému návštěvníkovi nabízí kousek pěkné přírody nedaleko rušného města.

Jezero Lhota se nachází asi kilometr směrem na východ od vesnice Lhota v okrese Praha-východ. K ní každého jednoduše přivede Brandýs nad Labem ležící 6 kilometrů od ní. Jakmile k jezeru dorazíte, začne vás samo lákat k hrátkám ve vodě, jako jsou projížďky na lodičkách a jiné. Své si tady ale najdou i běžní plavci. Stejně tak příjemné jako voda, jsou i travnaté a písčité břehy či pláže s borovicovými lesíky. U jezera se budou bavit i děti, které zde najdou hřiště, nebo milovníci sportu, kteří se tu rádi potrápí při beach volleyballu. K dispozici jsou zde stánky s občerstvením, sprchy a toalety, převlékárny a parkoviště pro 1500 aut. Vybavenost areálu koupaliště a vesnice Lhota je vážně vynikající.

Aby mohlo vše dobře fungovat, je nezbytné na koupališti uhradit vstupné a parkovné, pokud nezvolíte jiný způsob dopravy, a provozní řád, s nímž by se měl každý seznámit, brát vážně. Jestliže z Prahy vyrazíte k jezeru autem, použijte výpadovku u Černého Mostu na Brandýs nad Labem. Autobusové spojení je žel bohu docela řídké a vydáte-li se vlakem, budete muset jít ještě 2 kilometry pěšky z Dřís, kde stojí nejbližší zastávka. K jezeru si však můžete udělat i pěkný výlet na kole. Hezký zážitek!Zanechat odpověď

Kolik je 8 + 4 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: